امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 23
۰۴:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131628
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه مصری الاهرام، با نزدیک شدن به موعد اتمام مأموریت رزمی ناتو در افغانستان،

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه مصری الاهرام، با نزدیک شدن به موعد اتمام مأموریت رزمی ناتو در افغانستان، نظامیان این پیمان امروز پرچم‌های سازمان پیمان آتلانتیک شمالی را در فرودگاه کابل پایین آورده و مرکز فرماندهی رزمی را پس از 13 سال بستند.
مأموریت رزمی نیروهای ناتو در افغانستان، در آخرین روز از سال جاری میلادی (10 دی ماه) به پایان می‌رسد.
ژنرال کمپ‌بل، فرمانده آمریکایی نیروهای ناتو در افغانستان در این مراسم گفت که با توانمدتر شدن نیروهای امنیتی افغانستان، ائتلاف بین‌المللی مرکز تمرکز خود را از عملیات رزمی به ساخت سامانه‌ها و روندهای این کشور تغییر می‌دهد تا از ثبات و پایداری بلند مدت در افغانستان، مطمئن شود.
آمریکا و متحدانش در سال 2001 و به بهانه دست داشتن القاعده در حمله به برج‌های دوقلوی منهتن، به افغانستان حمله کردند. «ملامحمدعمر» رهبر طالبان کماکان زنده است و گهگاه با انتشار پیام، بر باقی ماندن عناصر ارشد طالبان صحه می‌گذارد.
10 سال پس از شروع حمله به افغانستان، آمریکایی‌ها مدعی شدند که «اسامه بن‌لادن» رهبر القاعده را در پاکستان کشتند. نیروهای ویژه گفتند که پس از کشتن «بن لادن»، جسد وی را جایی در دریای عرب، به آب انداختند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار