امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۳:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131634
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات دولت آلمان که به عنوان اقتصاد پابرجامانده اتحادیه اروپا، از ضعف اقتصادی و رکود ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات دولت آلمان که به عنوان اقتصاد پابرجامانده اتحادیه اروپا، از ضعف اقتصادی و رکود دیگر کشورهای این بلوک سیاسی-اقتصادی انتقاد می‌کنند، این بار خشم مقامات فرانسه را برانگیخته‌اند.
بر اساس گزارش شبکه خبری «دویچه وله»، «ژان‌لوک مالنشون» سیاستمدار فرانسوی در واکنش به پیشنهاد صدراعظم آلمان برای اتخاذ بودجه انقباضی در فرانسه، به وی تاخت و از وی خواست که دهانش را ببندد.
مرکل گفته بود که ایتالیا و فرانسه برای کاستن از بندهای مصرفی در بودجه‌های سالانه خود، اقدامات لازم را انجام نداده‌اند.
«مالنشون» هم در واکنش گفت: «خانم مرکل، دهانتان را ببندید. فرانسه کشوری آزاد است.»
وی این پیام را به زبان آلمانی در صفحه توئیتر خود منتشر کرد و ضمن متهم کردن مرکل به تخریب زیرساخت‌های آلمان، از وی خواست به فکر فقرای آلمانی باشد.
سخنگوی دولت آلمان در واکنش به این انتقاد شدید گفته بود که «ما به آزادی بیان در فرانسه احترام می‌گذاریم ولی این شخص می‌توانست با لحن دوستانه‌تری، نظرات خود را بیان کند.»
کشورهای اروپایی پس از تشکیل پول واحد (یورو) در سود و زیان هم شریک شده‌اند و اقتصاد ضعیف یک کشور عضو حوزه یورولند، به کاسته شدن از ارزش پول رایج در کشورهای دیگر می‌انجامد.
برخی از اقتصادهای برتر اروپا مانند انگلیس و سوئیس، از همان ابتدا به یورو نپیوستند و حداقل از تبعات رکود در دیگر کشورهای هم‌قاره‌ای خود مصون ماندند.
مردم آلمان اما که کشورشان به این حوزه پیوسته، از ناپدید شدن «مارک» قدرتمند ناراضی‌اند. آلمان چندی پیش به یونان پیشنهاد داد که برای کمک گرفتن در بازپرداخت وام‌های خارجی، یکی از جزایر کوچک خود را به برلین بفروشد که این پیشنهاد مقامات آلمانی، به عنوان احیای تمایلات کشورگشایی نازی‌ها در سرزمین ژرمن‌ها تفسیر شد و عواقب منفی در سطح بین‌الملل برای کابینه آنگلا مرکل در پی داشت.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها