امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۰:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131637
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 36
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، در ادامه عملیات‌های ارتش سوریه در شهر حلب و ریف آن که چند روزی است به شدت محورهای مختلف ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، در ادامه عملیات‌های ارتش سوریه در شهر حلب و ریف آن که چند روزی است به شدت محورهای مختلف آن را شعله‌ور کرده، این نیروها موفق شدند، کنترل محله «مناشر هنانو» را در دست گیرند، منطقه‌ای که از جمله مهمترین دژهای گروهک‌های تروریستی مسلح در شهر حلب بشمار می‌آید و حلب را از ریف شمال شرقی آن جدا می‌کند.

یک منبع میدانی سوری درباره اهمیت آزادسازی این منطقه توسط ارتش سوریه توضیح داد که محله مناشر هنانو، واقع در شمال شرقی «مساکن هنانو» به این جهت که گذرگاهی مهم برای نفوذ عناصر مسلح به ریف حلب شمرده می‌شود، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.
جدیدترین نقشه میدانی شهر حلب؛ تلاقی دو فلش سبز به معنای کامل شدن محاصره بخش شرقی حلب است؛ بزرگراه کاستلو با خط قرمز مشخص شده


این منبع آگاه سوری تاکید کرد: استراتژی ارتش سوریه هم اکنون آزادسازی تدریجی مجتمع‌های مسکونی این منطقه به ویژه پس از محاصره شدن این منطقه از محورهای شمالی و شرقی و تسلط بر محور جنوبی است که نیروهای ارتش و دفاع ملی تاکنون موفق شده‌اند، بر بخش‌های قابل توجهی از این محور تسلط پیدا کنند.

عملیات اخیر ارتش سوریه، این نیروها را بیش از پیش به میدان استراتژیک «الجندول» در دروازه شمال شرقی شهر حلب نزدیک می‌کند و راه ارتش را بر تسلط بر محله «مساکن هنانو» و مناطق مابین آن و «العویجه» فراهم می‌کند که طی ماه گذشته ارتش سوریه موفق شده بود، تپه‌های اطراف آن و دو منطقه «مناشر البریج» و «المقلع» را آزاد کند.

به این ترتیب ارتش سوریه حلقه محاصره کوی‌های شرقی حلب را که در تصرف گروهک‌های تروریستی مسلح است، تنگ‌تر می‌کند، تا تنها روزنه خروج و نجات آنها همچنان بزرگراه «کاستلو» باقی بماند، این درحالی است که ارتش سوریه در جدیدترین عملیات خود حمله عناصر مسلح به مرکز شهر حلب و منطقه «السبع بحرات» (هفت دریاچه) را دفع کرد.

گزارش‌های رسیده در این خصوص اظهار می‌کند که گروهک‌های تروریستی مسلح از طریق تونل‌های زیر زمینی که احداث و سپس بمبگذاری کرده بودند، بخش‌های قابل توجهی از مسجد تاریخی «السلطانیه» که دارای قدمتی 800 ساله است، واقع در منطقه «خان الشونه» در جنوب قلعه باستانی و تاریخی حلب را تخریب کردند.مسجد تاریخی السلطانیه قبل و بعد از تخریب بدست تروریست‌هااین در حالی است که نیروهای ارتش سوریه در این منطقه حمله عناصر مسلح برای پیشروی و نفوذ به مناطق اطراف قلعه تاریخی شهر حلب و بخش قدیمی این شهر را دفع کردند.

منابع نزدیک به گروهک‌های تروریستی مسلح با اذعان به شدید بودن درگیری‌های حلب تصریح کردند که درگیری‌ها در منطقه حد فاصل بین البریج -عویجه و البریج - الانذرات بسیار خونین بوده و ارتش سوریه نیمه شب عملیات خود را در این مناطق آغاز کرده که با پیشروی‌هایی نیز همراه بوده، به گونه‌ای که در همان گام‌های اولیه گروهک تروریستی موسوم به «جبهه اسلامی» تلفات بسیاری را متحمل شده و سرکردگان آن را به درخواست کمک از دیگر گروهک‌های منطقه از جمله ریف شمالی حلب واداشته است.

نقشه زیر صحنه درگیری بین طرف‌های درگیر را نشان می‌دهد. هدف ارتش سوریه تسلط بر ارتفاعات و مناطق غیر مسکونی است که در ناحیه آبی رنگ نقشه قرار دارد تا به این طریق میدان‌های «بعیدین» و «الجندول» حلب را زیر آتش مستقیم خود قرار دهد.

در صورتی‌که گروهک‌های تروریستی مسلح مناطق فوق الذکر را از دست بدهند، برای نقل و انتقال خود و برآوردن نیازهایشان بین حلب و ریف آن، به منطقه «الشیخ مقصود» و کوچه‌های پیچ در پیچ آن روی بیاورند.

در جریان درگیری‌های روز گذشته ارتش سوریه با عناصر مسلح تروریستی «عامر البوشی»، ملقب به «ابو عایشة الأنصاری»، یکی از ماهرترین تک تیراندازان گروهک تروریستی تکفیری موسوم به «جبهه اسلامی» به همراه ده‌ها تروریست تکفیری دیگر در جبهه البریج - الانذرات به هلاکت رسید.
عامر البوشی

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار