امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۶:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131638
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
«نوفل نوفل»،‌ تحلیلگر سیاسی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، درباره تجاوز شب گذشته رژیم صهیونیستی به خاک سوریه

«نوفل نوفل»،‌ تحلیلگر سیاسی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، درباره تجاوز شب گذشته رژیم صهیونیستی به خاک سوریه گفت: حمله رژیم صهیونیستی به خاک سوریه موید این موضوع است که گروه‌های تروریستی در سوریه در حال فروپاشی هستند و اسرائیل که با پول کشورهای حوزه خلیج فارس از این تروریست‌ها حمایت می کند، در تقلای نجات تروریست‌ها از باتلاقی است که در آن گرفتار آمده است.

کارشناس سوری دستاوردهای نظامی ارتش سوریه در نبرد با گروه‌های تروریستی را سیلی محکمی به دشمن اشغالگر صهیونیستی توصیف کرد.

نوفل ادامه داد: رژیم صهیونیستی در بن بست سیاسی و نظامی بی سابقه‌ای به سر می‌برد به همین خاطر برای خارج کردن خود از این تنگنا با کنار زدن پرده‌هایی که در پس آن پنهان بود آشکارا حمایت خود از گروه‌های مسلح را اعلام می‌کند.

تحلیلگر سوری با اشاره به اینکه مقابله دمشق با رژیم صهیونیستی از طریق ضربه زدن به مزدوران این رژیم در سوریه است، گفت: این پاسخ سوریه به حمله اخیر اسرائیل و همه اقدامات تحریک آمیز صهیونیستی علیه دولت سوریه است.

نوفل نوفل افزود: در عین حال این رهبری سوریه است که پاسخ نظامی مستقیم یا غیرمستقیم سوریه به تجاوز اسرائیل را تعیین می‌کند که بر اساس وضعیت میدانی در سوریه و رایزنی‌ها با کشورهای متحد و دوست تصمیم‌گیری می‌کند.

کارشناس سوریه درباره تحرکات مشکوک و پرواز هواپیماهای شناسایی رژیم صهیونیستی در جنوب لبنان و نوار مرزی سوریه گفت:دشمن اسرائیلی دائما نگران تحرکات ارتش سوریه و مقاومت اسلامی در لبنان است بخصوص که رئیس شورای سیاسی حزب الله تلمیحا به این موضوع اشاره کرد که حزب الله ممکن است برای پاکسازی لبنان از لوث گروه‌های تکفیری مزدور اسرائیل وارد عمل شود.

نوفل نوفل تاکید کرد: تجاوز اسرائیل به خاک سوریه پیامی به رهبری سوریه و مقامات حزب الله دارد که این گروه‌های تکفیری تحت سرسپردگی اسرائیل هستند.

سوریه در پاسخ به اسرائیل سرکوب تروریست‌ها را شدت می‌بخشد

وی افزود: در هر حال اسرائیل باید بداند که حملاتش علیه سوریه بر ماهیت رو دررویی محور مقاومت با گروه های مسلح تاثیرگذار نخواهد بود و بالعکس شدت سرکوب تروریست‌ها را تقویت می‌کند.

نوفل در پایان سخنانش تاکید کرد: جهان به رغم مواضع برخی کشورها در حمایت از قضیه فلسطین هرگز این تجاوز اسرائیل را محکوم نمی‌کند زیرا جهانیان با نفاق سیاسی رویکرد آمریکا را دنبال می‌کنند که منافع اسرائیل را در اولویت دارد.

هشت جنگنده رژیم صهیونیستی یکشنبه شب، هفتمین حمله خود به خاک سوریه را از آغاز بحران در این کشور اجرا کردند.

حملات هوایی صهیونیست‌ها که یکشنبه شب صورت گرفت، مجموعه انبارها و سوله‌هایی را در نزدیک فرودگاه بین‌المللی دمشق و فرودگاه «دیماس» هدف قرار داد.

در همین راستا، فرمانده کل ارتش سوریه نیز با اعلام این خبر، انگشت اتهام را به سوی رژیم صهیونیستی نشانه رفت؛ رژیمی که محافل رسمی آن، در قبال این حملات سکوت اختیار کردند ولی برخی از رسانه‌های این رژیم تلمیحا، این حمله را  به «سلاح بر هم زننده توازن قوا» نامیدند و مدعی شدند که قرار بود این سلاح برای حزب الله برده شود.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار