امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۹:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13164
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۵
تعداد بازدید: 233
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، حوزه سلامت نیز مانند هر حوزه دیگری طی سالهای گذشته فراز و نشیب زیادی به خود دیده اما آنچه که ثابت مانده همت و ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، حوزه سلامت نیز مانند هر حوزه دیگری طی سالهای گذشته فراز و نشیب زیادی به خود دیده اما آنچه که ثابت مانده همت و تلاش متخصصان و پزشکان ایرانی برای کوتاه کردن بیگانگان است.

محمد‌جواد نظری‌مهر، عضو کمیسیون بهداشت مجلس در مورد خلق حماسه سیاسی و برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری می‌گوید: مردم ما از زمان پیروزی انقلاب اسلامی، حماسه‌های زیادی ایجاد کرده‌اند و همواره هر چه دشمن نقشه کشیده و پیش‌بینی کرده، مردم آن را از بین برده‌اند.

وی ادامه می‌دهد: امروز هم شاهد حماسه بزرگتری هستیم که امیدوارم برای مسئولان عبرت‌آمیز باشد تا با خدمتگزاری بتوانند هر آنچه که لازم است بر اساس قانون برای مردم اجرا کنند.

این عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به اینکه دولت قبلی در موارد بسیاری قانون را زیر پا گذاشته می‌گوید: دولت آینده باید به درد مردم برسد و در رابطه با عمران،‌آبادانی و چشم‌انداز‌هایی که رهبری ترسیم کرده با تمام قوا به عرصه ظهور برساند.

نظری‌مهر ادامه می‌دهد: در حوزه سلامت در طول سال‌ها روند روبه صعودی را شاهد بوده‌ایم اما در دولت قبلی این حوزه مغفول ماند.این در حالی است که انسان سالم محور توسعه شمرده می‌شود اما دولت ما در این عرصه برنامه‌ریزی درستی نکرد.

وی می‌گوید: سال گذشته 6 هزار میلیارد تومان برای سلامت مصوب کردیم تا کاستی‌های دولت برطرف شود اما عملیاتی نشد و همچنان مشکلات زیادی در حوزه دارو، تجهیزات و بروز‌رسانی داریم.

نظری‌مهر می‌گوید: امیدواریم دولت آینده با توجه به قوانین مصوب مجلس به قوانین پایبند باشد تا گوشه‌ای از مشکلات مردم برطرف شود.

رضا‌منصوری، متخصص بیهوشی نیز در این رابطه می‌گوید: شاید اختلاف نظر و سلیقه در کشور وجود داشته باشد اما اینها همه فردی است. مردم حق دارند که در انتخابات شرکت کنند و حضور آنها امروز بیانگر این است که به نظام اسلامی و قانون اساسی پایبند هستند.

وی می‌‌گوید: در بدترین شرایط نباید کشور را به دست بیگانگان بدهیم. همین کشورهای غربی حقوق بشر را نقض می‌کنند و می‌بینیم که تحریم‌های دارویی را به کشور ما وارد کرده و به مردم ظلم می‌کنند اما خودشان از دفاع از حقوق بشر صحبت می‌کنند.

منصوری می‌گوید: حرف و عمل این کشورها یکی نیست. آنها خود را صاحب دنیا می‌دانند. ما مردم امروز با خلق حماسه سیاسی به این کشورها نشان می‌دهیم که مدافع کشور و حقوق آن هستیم.

محمود عرفاتی، متخصص ریه نیز می‌گوید: فقط امروز نیست که ما حماسه خلق کرده‌ایم این را نه فقط بنده که تمام مردم می‌دانند در طول سالیان دراز و در دوره‌های مختلف، مردم ایران به خلق حماسه معروف هستند.

وی می‌گوید: در حوزه سلامت دیده‌ایم که چگونه طی سالها وابستگی خود را به دیگر کشورها کاهش داده‌ایم. بنابر این نه فقط در این حوزه که در تمام حوزه‌های نیز باید وحدت خود را حفظ کنیم تا از این طریق دست به کارهای بزرگتری بزنیم.

این متخصص می‌گوید: خلق حماسه‌های بزرگ توسط این مردم عجیب نیست و فقط از دست ملت ما بر می‌آید. خلق حماسه سیاسی امروز نیز نمونه‌ای از آن است.اگر مشکل تحریم ها را داریم اما از سوی دیگر مردمی داریم که به خلق حماسه شهرت دارند و مطمئن هستم از پس این مشکل نیز بر می‌آییم.

در خلق این تصویر افرادی هستند که نمی‌توانند با پای خود بر سر صندوق های رای بروند.بیماران بستری شده در بیمارستانها از این دسته‌اند که با وجود تن رنجور خود، رأی دادن را حق خود می‌دانند و رأی خود را در صندوقهای سیار مستقر در بیمارستانها می‌اندازند.

یکی از این بیماران که بیماری عفونی شدیدی دارد و رنگ به چهره ندارد در مورد لزوم شرکت در انتخابات می‌گوید: این حضور به منزله این است که وجود داریم و نمی‌گذاریم دیگران برای ما تصمیم بگیرند.

وی می‌گوید: کشور ما عزیز است و برای اینکه دست متجاوزان را از این خاک کوتاه کنیم هر کاری می‌کنیم. کشور ما دارای استعدادهای بزرگی است. تاریخ پشت سر ما نیز بسیار بزرگ است.در هیچ جا امنیتی که در کشور ما حاکم است را نمی‌توانیم ببینیم.چرا باید به همه اینها پشت کنیم.باید حمایت کنیم و پشت سر ولایت بمانیم.

همراه بیماری که مدتی است در صف رأی منتظر مانده تا نوبتش شود، می‌گوید: هر چه حضور مردم پررنگ‌تر باشد این اطمینان به دست می‌آید که مردم از حکومت راضی هستند و حاضر نیستند زیر بار زور بروند و به کشورهایی مانند آمریکا «بله» بگویند.

وی می‌گوید: به هر روشی که شده از کشورمان حمایت می‌کنیم و هر کسی که رئیس‌جمهور ‌شود باید به این حضور مردم اهمیت دهد و خودش را مسئول بداند تا این حضور و خلق حماسه سیاسی را جبران کند.

پیرمرد بیماری نیز به همراه همسرش منتظر مانده تا صدایش کنند، به سختی راه می‌رود. همسرش سرم او را به دست گرفته و کمکش می‌کند. سفیدی مویش گواه تجربه سالهای تلخ و شیرین اوست. سرد وگرم این روزگار را چشیده و با همه این سختی‌ها با اولین سوال، مشت خود را گره می کند و محکم می‌گوید: ما باید رأی بدهیم.باید به همه نشان دهیم که محکم ایستاده‌ایم و پیروی راه رهبر هستیم.ما شهید زیاد داده‌ایم و نمی‌گذاریم خون آنها فراموش شود.
گزارش از مرضیه سعادت
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها