امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۲:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131661
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 103
پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; – گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ چهارمین دوره جشنواره مردمی «رسول آفتاب» دی‌ماه سال جاری در ...

پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; – گروه ادبیات انقلاب اسلامی؛ چهارمین دوره جشنواره مردمی «رسول آفتاب» دی‌ماه سال جاری در مراسمی به کار خود پایان می‌دهد. این جشنواره شعار این دوره خود را «اسلام آمریکایی» قرار داده است. علی‌محمد مودبف شاعر و رئیس موسسه شهرستان ادب در گفت‌وگوی کوتاهی با فارس به بیان دیدگاه‌های خود در این خصوص پرداخت.

مودب با بیان اینکه آگاهی، شرط شرط شاعر بودنِ شاعران و ادیبان و هنرمندان است گفت: با توجه به محیط و همین مختصر کفایت می کند. که اگر کسی به این مساله و آگاهی به مسائل زمان توجه نداشته باشد، نمی‌توان او را شاعر و هنرمند نامید یا دست کم شاعر و هنرمند زمان خودش نیست .حتی سهراب سپهری هم با آن همه گریز ظاهری از مسایل روز، شعرش به مسائل زمان خویش توجه دارد.

مودب با تاکید بر اینکه اسلام آمریکایی مهم‌ترین فتنه و چالش ما هست و خواهد بود، ادامه داد: ادبیات امام و رهبری در این زمینه راهگشاست. هنر در این زمینه می‌تواند علم‌داری و خط شکنی کند و همین گونه هم خواهد بود. جشنواره رسول آفتاب را باید در چنین مسیری ارزیابی کرد و آن را خط‌شکن عرصه هنر در رابطه با مفهوم اسلام امریکایی دانست.

رئیس موسسه شهرستان ادب در ادامه با اشاره به مردمی بودن جشنواره رسول آفتاب، چنین جشنواره های مردمی را مسیر خوب و مناسبری برای طرح مستمر موضوعاتی از این دست عنوان کرد و گفت: چنین اقداماتی در ادامه همان مسیری است که شاعران به عنوان بخشی از هنرمندان در طول تاریخ در نسبت به معارف الهی و اهل بیت(ع) از خود بروز دادند. انشاالله زحمات جناب مخدومی و دوستان شان برای روشن نگهداشتن چراغ این نام‌ها و عَلَم‌ها ماجور باشد.

مودب در پایان، ضمن آرزوی موفقیت برای دست‎‌اندرکاران این جشنواره، اظهار امیدواری کرد چهارمین دوره آن با کیفیت مناسبی برگزار شده و آثار قابل قبولی به عرصه‌های خاطره و داستان و عکس و کاریکاتور ارائه کند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها