امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۸:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131666
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش فارس در این مراسم مهدی آصفی مداح اهل بیت(ع) در سخنانی با بیان اینکه ای کاش نسل جوان از اساتید الگو بگیرند، اظهار داشت: جوانان به صرف اینکه ...

به گزارش فارس در این مراسم مهدی آصفی مداح اهل بیت(ع) در سخنانی با بیان اینکه ای کاش نسل جوان از اساتید الگو بگیرند، اظهار داشت: جوانان به صرف اینکه چند دانگ صدا دارند، نباید تصور کنند که مداح هستند، مداح اهل بیت(ع) باید خود را حفظ کند، با CD کسی مداح نمی‌شود، بلکه باید استاد دید، انسان در هر شغلی اگر استاد ببیند می‌تواند در زندگی موفق شود.

 

در ادامه مراسم حجت‌الاسلام سیدمحمدباقر علوی تهرانی با تأکید بر اینکه منسب اشخاصی هم چون موسوی سجاسی بسیار مهم است، بیان داشت: حضرت امام حسین(ع) در واقعه کربلا فرمودند: «کسی هست که من را یاری کند؟» و آنهایی که در میدان نبرد و در کنار ایشان به شهادت رسیدند، به نوعی ایشان را یاری کردند.

*مداحان به اهل بیت(ع) یاری می‌رسانند

وی با ذکر احادیثی از پیامبر اکرم(ص) و ائمه(ع) درباره نحوه یاری رساندن به امام حسین(ع) افزود: نوع دیگری از یاری رساندن زبانی است و موسوی سجاسی و امثال ایشان یاری کننده اهل بیت(ع) هستند و به همین دلیل است که مردم برای تبرک ته چای این آقایان را می‌خورند.

 

*موسوی سجاسی مداحی خوش اعتقاد است

علوی تهرانی درباره شخصیت موسوی سجاسی نیز گفت: با ایشان از زمان مرحوم پدرم آشنا هستم و از سال 1358 تا به حال در خدمتشان بوده‌ام، از ویژگی‌های سجاسی این است که به آنچه می‌خواند اعتقاد دارد، خوش اعتقاد است و این ویژگی در بین جامعه مبلغین شاید کم باشد.

وی گفت: موسوی سجاسی خود را نوکر اباعبدالحسین(ع) می‌داند و از این منسب خود را فراتر نمی‌داند، همچنین وی در مداحی و مرثیه‌سرایی صاحب سبک هستند و کسی یاد ندارد کمتر از 20 خط شعر خوانده باشد و یا اشعار بی‌محتوا را در مداحی‌ها استفاده کرده باشد.

 

*تجلیل از مداحان، تجلیل از سیدالشهدا است

وی در پایان سخنانش ابراز داشت: تجلیل از مداحان و مرثیه سرایان، تجلیل از سیدالشهدا است و افتخار داریم در عصری هستیم که مداحی هنوز در کسوت امثال موسوی ادامه دارد و ادامه خواهد داشت.

حاج علی انسانی شاعر و مداح اهل بیت(ع) نیز در ادامه مراسم با بیان اینکه موسوی سجاسی با قصائد شیوا و سبک مخصوص خود سال‌های سال در راه ارتقا این مسیر کوشا بوده است، اظهار داشت: شاید نزدیک 30 سال ما از ایشان مست فیض بوده‌ایم.

 

مداحان جوان حرمت لباس مداحی را نگه دارند

وی ادامه داد: جوانانی که می‌خواهند در این مسیر گام بگذارند، بدانند باید سرمایه‌ای در این راه داشته باشند و عمر خود را پای آن بگذارند، امیدوارم طیف مداحان جوان امانتداری کنند و حرمت این لباس و این مسیر را حفظ کنند.

در این مراسم همچنین ذبیح‌الله ترابی مداح و ذاکر اهل بیت (ع) اشعاری را در ردیف‌های ایرانی و با صدایی زیبا خواند که حضار بسیار تحت تاثیر قرار گرفتند و فضای معنوی و حسینی در سالن حاکم شد، قاسم صرافان شاعر اهل بیت(ع) نیز شعری در حال و هوای اربعین حسینی قرائت کرد.

 

در پایان نیز با حضور جمعی از شاعران و مداحان پیشکسوت و حجت الاسلام علوی تهرانی، حجت‌الاسلام محمدرضا زائری از سیدمحمد موسوی سجاسی به پاس سال‌ها مداحی و مرثیه سرایی اهل بیت(ع) تقدیر و تجلیل به عمل آمد و هدایایی به رسم یاد بود به وی اهدا شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها