امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۱۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131683
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیرو درج خبر «معاون پژوهشی مرکز گسترش برگزیده جشنواره خودش شد» در

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیرو درج خبر «معاون پژوهشی مرکز گسترش برگزیده جشنواره خودش شد» در < strong>پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درج شد، روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت متنی را به شرح ذیل ارسال کرده است.
در این متن آمده است:
یکی از بخش‌های جنبی هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت که اسپانسر اصلی برپایی آن هم طبق قرارداد منعقده با ستاد جشنواره، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بود، تحت عنوان «صنایع دستی و هنرهای سنتی» برگزار شد که هیات داوری آن توسط معاونت صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی تعیین و به دبیر جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت معرفی شدند تا مستندهای مرتبط با صنایع دستی و هنرهای سنتی را بازبینی و داوری نمایند.

واضح است که بخش ویژه «صنایع دستی و هنرهای سنتی»، از بخش‌های رسمی جشنواره سینماحقیقت نبوده و مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به عنوان برگزار‌کننده جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، نقشی در انتخاب داورها و فیلم‌های برگزیده این بخش نداشته است.

توضیح اینکه آقای قاسم‌خان به دلیل پرهیز از هرگونه شائبه‌ای، فیلم مستند «درخت سخنگو» را به درخواست خود و موافقت دبیر جشنواره، از بخش مسابقه ملی این جشنواره خارج کرده بود که متن نامه ایشان ذیل خبر منتشر شده در فارس درج شده است.

ای کاش دوستان بجای انتشار شتاب‌زده این خبر، با روابط عمومی جشنواره تماس می‌گرفتند تا این توضیح ساده به آنان اعلام می‌شد. هرچند که اگر عزیزان فارس کمی وقت می‌گذاشتند و در این جشنواره که با استقبال بی‌سابقه مستندسازان و علاقمندان سینما‌ی مستند همراه شد، شرکت جدی‌تری می‌کردند، حتماً در جریان این امر قرار می‌گرفتند و دیگر نیازی هم به این توضیح اضافی نبود.

برگزاری هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت در آذرماه 1393 یک اتفاق مهم و جدی را در عرصه سینما‌ی ایران رقم زد. لطفاً نگاه مثبت خود را از رویدادی که با استقبال گسترده مخاطبان سینما و شگفتی ناظران بی‌طرف همراه شد، دریغ نفرمایید.

پاسخ پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; :

با تشکر از ارسال توضیحات آن روابط عمومی و فارغ از ابهاماتی که در متن پاسخ روابط عمومی جشنواره سینما حقیقت وجود دارد در پاسخ لازم‌الاشاره میداند:

1. تناقض اصلی اینجاست که علیرغم نامه ای که ذیل همان خبر هم وجود دارد، اما هرطور بود بالاخره جایزه بهترین پژوهش: لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ 4 میلیون تومان به آقای «علیرضا قاسم‌خان» پژوهشگر و کارگردان فیلم مستند «درخت سخنگو» اهدا شد. هرچند شاید در جشنواره ها و جوایزی که اسپانسر و حمایت‌کننده های مالی دارد چنین اتفاق هایی طبیعی باشد!

2. پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از ابتدای حرکت این جشنواره به عنوان یکی از رخدادهای قابل توجه عرصه سینمای آماتور و تجربی به آن توجه داشته و پوشش مناسبی نسبت به اخبار این جشنواره داشته است. در اغلب برنامه ها و اکران‌ های این جشنواره هم خبرنگاران سینمایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; حضور داشته اند.

3. آنچه مهم است اینکه رصد حرکت مارپیچی این جشنواره در حوزه فرهنگی کشور  موجب بروز نگرانی هایی شده است که پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; مکررا نسبت به آن هشدار داده بود. اینجا و اینجا را ببینید. شاید بهتر بود روابط عمومی که نه؛ مسئولین برگزاری و مدیران مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به این موارد مهم پاسخ بدهند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها