امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۸:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13169
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۲:۵۶
تعداد بازدید: 131
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس حمید اردوخانی در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مصادیق بارز حماسه سیاسی ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس حمید اردوخانی در حاشیه بازدید از ستاد انتخابات استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مصادیق بارز حماسه سیاسی انتخابات است و قسمتی از این حماسه در روستاهای کشور رقم می‌خورد.

وی با اشاره به اینکه روستاها تأثیر بسزایی در مشارکت دارند، بیان داشت: در استان تهران 817 روستا داریم و روستاهایی که بالای 20 خانوار داشته باشند واجد‌شرایط برای برگزاری انتخابات شوراها هستند.

وی ادامه داد: 465 روستای بیش از 20 خانوار در استان تهران است که انتخابات شورای اسلامی روستاها در آن برگزار می‌شود.

اردوخانی بیان داشت: تعداد کسانی که برای شوراهای روستایی انتخاب می‌شوند هزار و 605نفر هستند که 362 روستا دارای 3 عضو شورا و 103 روستا دارای شورای پنج نفره هستند.

مسئول کمیته روستایی ستاد انتخابات استان تهران با بیان اینکه شورای اسلامی روستاها بیش از 5 نفر نیز بیان داشت: در گذشته افرادی که سواد خواندن و نوشتن داشتند، می‌توانستند در انتخابات شورای روستاها شرکت کنند ولی در این دوره افرادی که حداقل دیپلم داشته باشند، می‌توانند به عنوان نامزد شوراهای اسلامی روستاها شرکت کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها