امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۵:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131714
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۷
تعداد بازدید: 61
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به مناسبت 16 آذر روز دانشجو در جمع اساتید و دانشجویان دانشگاه صنعتی مالک اشتر وزارت دفاع طی سخنانی با تبریک روز دانشجو به همه دانشجویان ایران اسلامی تصریح کرد: مهمترین ویژگی دانشجویان در طول تاریخ که به صورت بارزی خود را نشان داده است آزاد اندیشی، آزادی خواهی و ظلم ستیزی است و دانشجویان ایران اسلامی در مسیر پایبندی به آرمان های مقدس خود در قبل از انقلاب و در برابر رژیم ستم شاهی شکنجه،زندان و شهادت را در کارنامه درخشان خود دارد و 16 آذر به همین دلیل گرامی داشته می‌شود.

دهقان، کسب دانش و مجهز شدن به سلاح علم برای خدمت به جامعه ،توسعه و پیشرفت را از دیگر ویژگی دانشجویان بر شمرد و افزود: دوران دانشجویی از ماندگارترین دوران فرد برای خودش، خانواده و حتی جامعه محسوب می‌شود.

وزیر دفاع با اشاره به مبارزات دانشجویان در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی و خدمات و فعالیت های آنان پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: تمامی نهادهایی که بعد از انقلاب شکل گرفته و منشأ خدمات بزرگ گردیده اند با محوریت دانشجویان دانشگاه‌ها بود که سپاه و جهادسازندگی نمونه‌های بارز آن هستند.

دهقان با تبیین نقش دانشگاه در پیشبرد اهداف نظام افزود: امروز دانشجویان در ادامه این مسیر مقدس با همت و تلاش خود وظیفه و مسئولیت پیشبرد کشور در عرصه های علمی و مدیریتی را بر عهده دارند.

وزیر دفاع، ظلم ستیزی و عدالت خواهی و مبارزه با نظام سلطه را از برجسته‌ترین ویژگی جنبش دانشجویی ذکر کرد و گفت: دانشجویان به مقتضای سن، وضعیت و جایگاهی که دارند هیچ گاه زیر بار تهدید و ظلم نرفته و توجیه‌گر آن نیز نشدند. البته رژیم شاه خیلی تلاش کرد که دانشجو ستایشگر باشند ولی موفق نشد.

وی افزود: در بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز، رهبران نظام همین مسیر عدالت خواهی و مبارزه با ظلم و فساد را تشویق و ترغیب کردند.

دهقان با بیان اینکه دانشگاه و دانشجو نباید با از دست دادن استقلال فکری به عنصری وابسته و به باشگاه سیاسی تبدیل شوند، افزود: البته قاطبه دانشگاهها و دانشجویان هرگز گرفتار این آفت نشدند و با حفظ استقلال فکری، منشأ خدمات بزرگی برای انقلاب و کشور بوده‌ و هستند.

وزیر دفاع تصریح کرد: ویژگی‌های علمی که مقام معظم رهبری برای دانشجویان ترسیم کرده‌اند همان چیزی است که دانشجویان ما را تعریف می‌کند که از آن جمله می توان به آشنایی و اشراف دانشجویان به محیط و فضای زیست اجتماعی و تاریخی، دشمن شناسی، شناخت دقیق ترفندهای آنان، حرکت در مسیر اهداف و منافع ملی، نمایندگی کردن خواست و اراده مردم و بصیرت و آگاهی اشاره کرد.

دهقان، همراهی و حمایت مردم و اسلام خواهی آنان را از عناصر اصلی قدرت ساز جمهوری اسلامی ایران برشمرد و گفت: این عنصر موجب شده تا رهبران سیاسی کشور قادر باشند اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی را با اقتدار به پیش برند و مرعوب دشمن نشده، لحظه‌ای عقب‌ نشینی نکنند.

وی خاطرنشان کرد: وقتی که آقای اوباما اعلام می‌کند که «اگر ما می‌توانستیم، تمامی پیچ‌های انرژی هسته‌ای ایران را باز کنیم این کار را می کردیم» اعتراف به این است که نمی‌توانند، اعتراف به عظمت و قدرت نظام جمهوری اسلامی ایران است که در سایه حضور و آگاهی مردم به مقتدرترین کشور منطقه تبدیل شده و در معادلات پیچیده جهانی جزء اثرگذارترین کشورهای جهان به شمار می‌رود.

دهقان، با تأکید بر پایبندی جمهوری اسلامی ایران به معاهدات هسته‌ای گفت: ایران در مذاکره با شش قدرت جهانی که 5 تای آنها عضو ثابت شورای امنیت سازمان ملل هستند با استدلال قوی، منطقی روشن و قدرت و عزت از حقوق خود دفاع کرد و بی‌تردید ملت بزرگ ایران پیروز نهایی این میدان است و تحریم‌های ظالمانه، تلاش برای انزوای ایران، اسلام هراسی، شیعه هراسی و ایران هراسی محکوم به شکست خواهد بود.

وزیر دفاع تأکید کرد: امروز ملت و کشور در اوج قدرت و عزت قرار دارد و دانشجویان بلند همت ما باید با توجه به سه رکن فرهنگ، علم و اقتصاد، در پرتو شعار سال و سیاست های اقتصاد مقاومتی آینده کشور را بیمه کنند و هر روز ملت شاهد شکوه، عزت ،رفاه و امنیت بیشتری باشد و این مسیر بی تردید با گام های بلند همه مردم به خصوص دانشجویان و مراکز علمی و آموزشی کشورمان به سرعت طی خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها