امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۸:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131740
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۵
تعداد بازدید: 123
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست در ضمن گزارشی در خصوص انتشار چکیده گزارش شکنجه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه آمریکایی واشنگتن‌پست در ضمن گزارشی در خصوص انتشار چکیده گزارش شکنجه سیا توسط سنای آمریکا، اذعان کرد که در این گزارش روشن می‌شود که برخی اطلاعات منجر به دست‌یابی به اسامه بن‌لادن از طریق شکنجه به‌دست آمده‌اند.

بنابراین گزارش، بحث در خصوص این موضوع حول محور یک شخص کویتی که مستقیما برای اسامه بن‌لادن کار می‌کرده، می‌چرخد. مقامات سابق سیا و جمهوری‌خواهانی که در کمیته تحقیق حضور دارند می‌گویند که تعدادی از بازداشت‌شدگان توسط سیا تحت بازجویی‌های سخت قرار گرفته‌اند تا اطلاعاتی در خصوص بن‌لادن ارائه کنند.

در سال 2004، مقامات سیا یک پاکستانی را به نام «حسن گول» دستگیر کردند که بعدها اذعان کرد که آن شخصیت کویتی در القاعده نقش مهمی به عنوان قاصد داشته است. دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا بر این باورند که این شخص نقشی محوری در یافتن بن‌لادن داشته است. پاکستانی مزبور مورد شکنجه قرار گرفته اما [بنابر ادعای سیا] قبل از اینکه شکنجه شود اطلاعات مربوط به بازداشت‌شده کویتی را لو داده بود.

این در حالی بود که بازداشت‌شدگانی چون شیخ خالد محمد، که خود گفته از طراحان حملات یازده سپتامبر بوده، با وجود شکنجه در خصوص این قاصد کویتی اطلاعات غلط داده بودند.

واشنگتن‌پست از شکنجه خود این قاصد کویتی و نام او حرفی به میان نیاورده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها