امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۲:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131741
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۵
تعداد بازدید: 204
به گزارش خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بازهم زمان اعلام بودجه‌ دستگاه‌ها و مراکز از سوی دولت فرا رسید و مشخص شد ...

به گزارش خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بازهم زمان اعلام بودجه‌ دستگاه‌ها و مراکز از سوی دولت فرا رسید و مشخص شد دولت بیشتر در کدام زمینه‌ها دغدغه مالی دارد و در کدام حوزه‌ها کمبود بودجه را احساس کرده است.

سال گذشته که اولین سال اختصاص بودجه به امور زنان در دولت یازدهم بود جای خالی مواردی مانند ازدواج جوانان انتقادهای زیادی را به دنبال داشت.

دو روزگذشته لایحه بودجه سال 94 تقدیم مجلس شد که با نیم نگاهی به جزئیات آن به خوبی می‌توان جایگاه امور زنان و خانواده را در این لایحه بررسی کرد.

بودجه‌ای که دولت یازدهم سال گذشته برای سال ۹۳ معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری به عنوان یکی از متولیان اصلی حوزه زنان و خانواده در نظرگرفته بود 79.919 میلیارد ریال بود که این بودجه در سال ۹۴ با نزدیک به 88 درصد افزایش به 150.150 میلیارد ریال رسیده است.

شورای فرهنگی اجتماعی زنان نیز به عنوان دستگاهی که به صورت فراقوه‌ای به امور زنان می‌پردازد سال گذشته 12.731 میلیارد ریال بودجه داشت که امسال این بودجه به 15.170 میلیارد ریال افزایش پیدا کرده است.

ارتقای توانمندسازی زنان و تحکیم بنیان خانوده 100 میلیارد ریال، حق بیمه زنان خانه دار 150 میلیارد ریال، حمایت از تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی جوانان و زنان 46 میلیارد ریال، کمک به تأمین سرمایه کار زنان سرپرست خانوار 60 میلیارد ریال، تأمین ودیعه مسکن زنان سرپرست خانوار 15 میلیارد ریال بودجه اختصاص داده شده است.

کمک به شبکه زنان دانشمند جهان اسلام 10 میلیارد ریال، تقویت و توسعه گرو‌ه‌های همیار زنان 28.750 میلیارد ریال و به فعالیت تقریبی برای بانوان جهان اسلام 15 میلیارد ریال اختصاص داده شده است.

برای تقویت و توسعه گروه‌های همیار زنان 38.750 میلیارد ریال و پرداخت سرمایه کار و آماده سازی شغلی زنان سرپرست خانوار 22 میلیارد ریال  بودجه در نظر گرفته شده است.

این در حالی است که برنامه‌های حمایت از خانواده و فرزندان که سال گذشته 741.427 میلیارد ریال اعتبار داشت امسال بیش از 50 درصد از بودجه آن کاسته شده و 349.220 میلیارد ریال بودجه به این امور اختصاص داده شده است.

همچنین بر اساس لایحه بودجه سال94، 2 میلیارد ریال برای برگزاری مراسم روز زن و روز ملی خانواده در نظر گرفته شده است و تحقیق، مطالعه مشاوره و ترجمه در خصوص مسائل زنان نیز 20 میلیارد ریال بودجه در سال 94 خواهد داشت.

حمایت از تعاونی‌ها و تشکلهای بانوان 44 میلیارد ریال و حمایت از بانک‌های اطلاعاتی در حوزه زنان نیز 4 میلیارد ریال بودجه خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها