امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۳:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131754
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۵
تعداد بازدید: 51
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بیش از 150 نفر از معترضان آمریکایی در اعتراضات شبانه در «کالیفرنیا» در اعتراض به رفتارهای

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بیش از 150 نفر از معترضان آمریکایی در اعتراضات شبانه در «کالیفرنیا» در اعتراض به رفتارهای خشونت‌بار و تبعیض‌آمیز پلیس آمریکا با اقلیت‌ها، دستگیر شدند.

 

شبکه ال بی سی لبنان گزارش کرد، اواخر دوشنبه شب (دیشب) بسیاری از ستاره‌های بسکتبال آمریکا در نیویورک با پوشیدن تی‌شرت‌هایی که روی آنها نوشته شده بود «نمی‌توانم نفس بکشم» به معترضان پیوستند.

 

اعتراضات در نیویورک و چندین شهر آمریکا بعد از آن آغاز شد که هفته گذشته، هیأت منصفه نیویورک، قاتل «اریک گارنر» دستفروش سیاهپوست آمریکایی مبتلا به آسم و پدر 6 فرزند را تبرئه کرد و این در حالی بود که افسر سفیدپوست دستانش را به دور گردن گارنر حلقه کرده بود و هیچ توجهی به حرفهای او نداشت که می‌گفت: «نمی‌توانم نفس بکشم». در نهایت گارنر در بیمارستان جان خود را از دست داد.

 

پیش از آن نیز هیأت منصفه میسوری، «دارن ویلسون» افسر سفیدپوست آمریکایی را از اتهام قتل «مایکل براون» نوجوان 18 ساله سیاهپوست امریکایی تبرئه کرد و به دنبال آن اعتراضات گسترده‌ای در فرگوسن و دیگر شهرهای آمریکایی به راه افتاد و معترضان به رفتارهای تبعیض‌آمیز پلیس آمریکا اعتراض کردند.

 

پرونده براون و گارنر و اعتراضاتی که متعاقب آن صورت گرفت موجب شد که رفتارهای تبعیض‌آمیز با اقلیت‌های آمریکا در صدر اخبار جهان قرار گیرد و وجهه سیاست‌خارجی آمریکا خدشه‌دار شده است.

 

طبق این گزارش، چند صد نفر از معترضان شب گذشته در منطقه برکلی در نزدیکی سانفرانسیسکو ایالت کالیفرنیا چندین خیابان و تقاطع اصلی را مسدود کردند.

 

معترضان بنا بر گزارش‌های رسیده، به سمت افسران پلیس اشیایی را پرتاب کردند و پلیس نیز متوسل به زور شد و 150 نفر در این میان دستگیر شدند.

 

مقابل مرکز «بارکلیز» در بروکلین نیز گروهی 300 نفری از معترضان خیابان‌ها را مسدود کردند و شعار می‌دادند: «نمی‌توانم نفس بکشم» و «دست‌ها بالاست، شلیک نکن».

 

در حومه فونیکس، حدود 200 معترض آمریکایی به سمت مقر پلیس راهپیمایی کردند تا خشم خود را به قتل «رومین بریسبون» یک سیاهپوست دیگر آمریکایی که هفته گذشته توسط یک افسر سفیدپوست کشته شد، نشان دهند.

 

 

 

انتهای پیام/م

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها