امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۱۴:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131757
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۵
تعداد بازدید: 44
حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران و نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران و نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: جلسه کمیته ارتقای سلامت اداری و مبارزه با فساد درباره اعطای مجوز به شرکت زرین‌تجارت خاورمیانه برای توزیع محصولات سیگار مارلبرو وابسته به شرکت فلیپ‌موریس امروز در کمیسیون اصل 90 با حضور آقای پورمختار رئیس کمیسیون اصل 90، محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، محمود علوی وزیر اطلاعات و معاون وزیر خارجه برگزار شد.

وی در زمینه موضوع رسیدگی به پرونده اعطای مجوز فعالیت به نمایندگی فلیپ‌موریس آمریکایی که به عنوان یک شرکت حامی صهیونیست‌ها شناخته می‌شود، افزود: طبق مستندات موجود در پرونده‌های این شرکت در کمیسیون اصل 90، وزارت اطلاعات از سال 85 که این پرونده در کمیسیون تشکیل شده تاکنون، در نامه‌های متعدد اعلام کرده که به دلیل صهیونیستی بودن با فعالیت این شرکت مخالف است.

نایب رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس در ادامه یادآور شد: موضوعی که برای کمیسیون جای سؤال داشت این بود که علیرغم مخالفت‌های صریح وزارت اطلاعات در طول دوره‌های گذشته از جمله در دولت یازدهم و با توجه به نامه معاون وزیر امور خارجه در دولت فعلی مبنی صهیونیستی‌بودن این شرکت، به چه دلیل کمیته حمایت از انتفاضه فلسطین در وزارت امور خارجه، شرکت «فلیپ‌موریس» را از لیست شرکت‌های حامی صهیونیست‌ها خارج کرده است؟

رسایی همچنین گفت: در این جلسه مشخص شد که تصمیم این کمیته بدون حضور نماینده وزارت اطلاعات اخذ شده و همچنین معاون وزیر خارجه اعلام کرد که سوابق نظر تخصصی وزارت اطلاعات درباره شرکت «فلیپ‌موریس» در اختیار این کمیته نبوده است برای همین با هماهنگی مسئولان 2 وزارتخانه مقرر شد که جلسه این کمیته مجدداً با حضور نماینده وزارت اطلاعات تشکیل شود.

وی متذکر شد: در این جلسه، همچنین مشخص شد که شرکت «زرین‌تجارت» خاورمیانه نمایندگی‌ای از طرف شرکت «فلیپ‌موریس» آمریکایی ندارد و این شرکت طی نامه‌ای هر گونه نمایندگی در ایران را تکذیب کرده است.

نماینده تهران در مجلس در ادامه تأکید کرد: بر همین اساس با توجه به اینکه کمیته مذکور در وزارت خارجه بدون توجه به نظر وزارت اطلاعات چنین تصمیمی را اتخاذ کرده بود و با توجه به اینکه شرکت «زرین‌تجارت» هم هیچ نمایندگی‌ای در این باره نداشته، مجوز صادره برای این شرکت تا بررسی‌های مجدد و رفع موانع قانونی و تشکیل جلسه با حضور نماینده وزارت اطلاعات، ملغی اعلام شد.

نایب رئیس اول کمیسیون اصل 90 مجلس تأکید کرد: البته یکی از اقدامات خوب کمیته حمایت از انتفاضه فلسطین که به ریاست معاون وزیر خارجه تشکیل می‌شود، تعیین 4 شاخص برای مشخص شدن شرکت‌های حامی صهیونیستی است که مقرر شد بعد از تصویب در کمیته مذکور، برای اطلاع عموم رسانه‌ای شود.

رسایی ادامه داد: در این جلسه درباره مقابله با قاچاق سیگارهای محصول شرکت «فلیپ‌موریس» نیز تأکید شد که در این باره کمیسیون اصل 90 از مسئولان ستاد مبارزه با قاچاق توضیحاتی بخواهد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها