امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۷:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 13178
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۱۸
تعداد بازدید: 159
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری شعر و ادب عربی، سازمان آموزش، فرهنگ و علوم ملل متحد؛ یونسکو روز گذشته در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری شعر و ادب عربی، سازمان آموزش، فرهنگ و علوم ملل متحد؛ یونسکو روز گذشته در بیانیه‌ای از بررسی ثبت 30 پرونده جدید در لایحه میراث جهانی در اجلاس آتی این سازمان خبر داد.

بنابر این گزارش، اجلاس آتی سازمان یونسکو قرار است 16 تا 27 ژوئن(26 خرداد تا 6 تیر) در کشور کامبوج در جنوب شرق آسیا برگزار شود.

بنابر این گزارش کشورهای قطر، کانادا، چین، کره شمالی، فیجی، آلمان، هند، ایران، ایتالیا، ژاپن، لوکزامبورگ، ماداگاسکار، نیجر، لسهتان، پرتقال، روسیه، ترکیه و اوکراین کشورهایی هستند که پرونده‌های آثار تاریخی خود را نامزد بررسی در این اجلاس کرده‌اند.

در همین حال ثبت آثار طبیعی نیز از جمله مباحث مطروحه در این اجلاس است که چین، هند، ایتالیا، کنیا، مکزیک، فیلیپین، تاجیکستان، ویتنام، کانادا، گینه بیسائو، لسوتو و آفریقای جنوبی در این بین پرنده‌های خود را برای بررسی نامزد کرده‌اند.

اما در حالی که ایران همچنان در ثبت آثار طبیعی موفق نشده است برای سال جاری دو پرونده از ایران در بین آثار تاریخی دیده می‌شود که مهمترین آنها روستای تاریخی میمند در نزدیکی شهر بابک کرمان است و پرونده دیگر از ایران که در اجلاس آتی یونسکو در کامبوج بررسی می‌شود «کاخ گلستان» در تهران است.

در این اجلاس که در دوشنبه صبح رسما در پنوم پن پایتخت کامبوج آغاز می‌شود علاوه بر مقامات رسمی کامبوج، خانم ایرنا بوکوا، دبیرکل یونسکو و نمایندگانی نهادهای مشورتی کمیته اتحادیه بین‌المللی حفاظت از طبیعت(IUCN)، شورای بین‌المللی محوطه‌ها و بناهای تاریخی( ICOMOS) حضور خواهد شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار