امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۰۹:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131780
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۹
تعداد بازدید: 96
به گزارش پیروان موعود، نشریه ‌آمریکایی «بیزینس اینسایدر» روز گذشته (دوشنبه) طی گزارشی تحلیلی تحت عنوان «ایران بازیگر مهم ...

به گزارش پیروان موعود، نشریه ‌آمریکایی «بیزینس اینسایدر» روز گذشته (دوشنبه) طی گزارشی تحلیلی تحت عنوان «ایران بازیگر مهم نبردهای جهانی سایبری»نوشت: ایران به طور مدام در

حال توسعه قابلیت‌های سایبری خود بوده و این قابلیت‌ها هم اکنون تهدیدی قطعی علیه نهادها و زیر ساخت‌های دولتی [غرب] است.

یک شرکت آمریکایی به نام «سیلانس» گزارشی 87 صفحه‌ای را اخیرا منتشر کرده که بر اساس آن هکرهای ایرانی در عملیات خود از واژه «ساطور» ‌که کد این عملیات است، استفاده می‌کنند.

بر اساس این گزارش، در عملیات سایبری ایران بخش‌های مرتبط با امور نظامی، نفتی، گازی و خطوط هوایی را تحت هدف خود قرار داده است. این عملیات گسترده در 16 کشور صورت گرفته است و البته 10 مورد از این اهداف در خاک آمریکا قرار داشتند.

در بخش دیگر این گزارش تاکید شده است که ایران «چینی» دیگری در عرصه سایبری می‌باشد.

«دیوید کندی» یک کارشناس سایبری در اظهار نظری درباره توانایی ایران در این عرصه گفت: «قابلیت سایبری ایران مانند روسیه، چین و آمریکا در هرکجا دیده نمی‌شود اما قطعا در حال رسیدن به این نقطه است.»

این روزنامه در ادامه مدعی شد که عملیات هک ایران به طور جدی از سال 2011 در مقابله با حملات سایبری علیه برنامه‌های هسته‌ای این کشور خلال سال‌های 2009 تا 2012 آغاز شد.

کندی در ادامه تحلیل خود در زمینه توانایی‌های سایبری ایران گفت: «نبرد سایبری نیاز به نیروی نظامی یا بمب‌های پیشرفته ندارد و این کشور سرمایه گذاری در این عرصه را چندی است که آغاز کرده است.»

این کارشناس آمریکایی در خاتمه اظهار داشت: «ایران با توجه به توانایی‌های سایبری خود قادر به از کار انداختن موقت برخی تاسیسات کلیدی در سطح جهان است. این کشور از این توانایی برای آمادگی بیشتر نظامی استفاده می‌کند . این مورد در مذاکرات هسته‌ای به ایران قدرت می‌بخشد.»

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها