امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۰۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131782
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۹
تعداد بازدید: 113
سعید علامیان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در واکنش به اتفاقی که در 16 آذرماه در دانشگاه تهران و در خصوص ...

سعید علامیان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در واکنش به اتفاقی که در 16 آذرماه در دانشگاه تهران و در خصوص برخی از خبرنگاران و عکاسانی که وظیفه پیام رسانی به افکار عمومی را داشتند، رخ داد، اظهار داشت: آنچه که تعریف شده است و در نظام دنیا به عنوان یک اصل مطرح می‌شود این است که خبرنگار فارغ از اینکه خبرنگار کدام رسانه است به عنوان نماینده افکار عمومی مطرح می‌شود.

دبیرکل انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران دفاع مقدس در ادامه  افزود: بر همین اساس خبرنگاران و عکاسان مجاز هستند در هر محفلی که قبلا به طور رسمی اعلام شده است حضور یابند.

وی متذکر شد: خبرنگاران طبق عرف جهانی مجاز هستند به هر نوعی که از مراسم‌ رسمی برداشت داشته‌اند از طریق رسانه‌‌های خود در قالب گزارش، خبر و عکس به افکار عمومی مطالب را انعکاس دهند.

علامیان در ادامه با تأکید بر اینکه کسی حق ندارد از انعکاس این گونه اخبار جلوگیری کند، بیان داشت: جلوگیری کردن از انعکاس اخبار در محافل رسمی توسط خبرنگاران و عکاسان با آزادی بیان و قلم مغایر است.

دبیرکل انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران دفاع مقدس همچنین با بیان اینکه در تمامی نظام‌ها بر آزادی گردش اطلاعات اتفاق نظر وجود دارد، گفت: اطلاع رسانی امروز نیز برای پیشرفت جامعه در تمامی مقاطع از ملزومات به شمار می‌رود.

وی بیان داشت: انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران دفاع مقدس اتفاقی را که در 16 آذر امسال در خصوص برخی از خبرنگاران رخ داد را فارغ از اینکه این امر از سوی کدام جناح صورت گرفته است و به دور از مسائل سیاسی محکوم می‌کند.

دبیرکل انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران دفاع مقدس بیان داشت: چنین حرکتی قطعاً محکوم است و  این اتفاق ناشایست مغایر با ادعای آزادی انتقاد بوده است.

علامیان با اشاره به عدم واکنش معاونت مطبوعاتی ارشاد درخصوص اتفاقی که در مراسم رسمی 16آذر در دانشگاه رخ داد، خاطرنشان کرد: انتظار می‌رفت معاونت مطبوعاتی ارشاد به عنوان متولی حقوق خبرنگاران و کسی که باید از حریم خبرنگاران دفاع کند در این باره موضع‌گیری کند و واکنشی نشان دهد.

وی بیان داشت: وظیفه ذاتی معاونت مطبوعاتی دفاع از حقوق خبرنگاران است و امیدواریم در روزهای آینده شاهد واکنش این معاونت نسبت به اتفاق 16آذر باشیم.

به گزارش فارس؛ در مراسم بزرگداشت روز دانشجو که عصر 16 آذرماه توسط انجمن اسلامی دانشگاه تهران و با حضور مصطفی معین وزیر علوم دولت اصلاحات در این دانشگاه برگزار شد، اعضای انجمن اسلامی دانشگاه تهران پس از تحریک دانشجویان برای بیرون انداختن برخی از خبرنگاران و عکاسان  نسبت به بازداشت و همچنین پاک کردن حافظه دوربین برخی از عکاسان اقدام کردند.

این در حالی است که  این مراسم دارای مجوز و به مناسبت روز دانشجو برگزار شده بود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها