امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۰۸:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131788
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۴۹
تعداد بازدید: 34
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تارنمای خانه شفاف سازی اطلاعات طی گزارشی مورخ هشت دسامبر تحت عنوان فوق به قلم «باراک ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، تارنمای خانه شفاف سازی اطلاعات طی گزارشی مورخ هشت دسامبر تحت عنوان فوق به قلم «باراک راوید» می‌نویسد، گزارش ناظران سازمان ملل در بلندیهای جولان که به 15 عضو شورای امنیت سازمان ملل ارائه شده حاکی از تماس مرتب بین مامورین نیروی دفاع رژیم اسرائیل( آی دی اف) و اعضای گروه شورشیان مسلح سوریه در نزدیک مرز سوریه و اسرائیل می‌باشد.

گزارشات ناظران سازمان ملل طی 18 ماه گذشته از بلندیهای جولان نشانگر نوع و وسعت همکاری‌های بین اسرائیل و نیروهای شورشی ضد بشار اسد است.

نیروی ناظر سازمان ملل در سال 1974 به دنبال توافق بین اسرائیل و سوریه تشکیل شد تا به عنوان عاملی برای تفکیک نیروهای نظامی دو کشور عمل کند. طبق این توافق منطقه حائلی با وسعت چندین کیلومتر تعیین شد.

تا سال 2013 حدود هزار نیروی ناظر سازمان ملل در این منطقه مشغول خدمت بودند، اما با بروز مناقشه سوریه عملیات این نیروها به شدت محدود شد و افزایش حملات علیه آنها در ماههای اخیر موجب شد که شماری از کشورهای جهان منجمله اتریش و کرواسی نیروهای ناظر خود را فراخواندند.

بسیاری از پست‌های نظارتی نیروهای ناظر در مرز سوریه بسته شد و مرکز فرماندهی آن به مرز اسرائیل منتقل شد.

طبق گزارشات نیروهای ناظر در منطقه جولان، اسرائیل در ماه مارس شروع به پذیرش شورشیان سوری زخمی شده در بیمارستانهای خود کرد. سفیر سوریه در سازمان ملل شکایتی در رابطه با همکاری گسترده بین اسرائیل و شورشیان سوریه را به سازمان ملل ارائه داد.

در گزارش نیروهای ناظر سازمان ملل آمده است که مامورین مسلح نیروی دفاع اسرائیل شورشیان زخمی شده سوری را با تسهیلات و اسکورت خود به بیمارستانهای اسرائیل منتقل می‌کنند. بر طبق گزارش ناظران مزبور، سربازان نیروی دفاع اسرائیل همچنین بسته‌هایی را به شورشیان مسلح ضد بشار تحویل می‌دهند و یا به شورشیان غیر زخمی سوری اجازه می‌دهند که با عبور از مرز وارد خاک اسرائیل شده و دوباره بازگردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها