امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۷:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131816
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۸:۱۳
تعداد بازدید: 130
 اربعین یاد آور حضور خاندانی است که پس از چهل منزل، بار دیگر به کربلا می آیند تا از اولین زائران حسین(ع) باشند. اینک زینب به کربلا می آید تا یاد ...

 اربعین یاد آور حضور خاندانی است که پس از چهل منزل، بار دیگر به کربلا می آیند تا از اولین زائران حسین(ع) باشند. اینک زینب به کربلا می آید تا یاد روزهای سخت بی برادری را در کنار قبرِ برادر به سوگ بنشیند.‬

به گزارش پیروان مـــوعـــود،  اربعین فقط یک مناسبت در تقویم ها نیست. تجلی گاهی است از عشق و دلدادگی به بهترین بنده خالق هستی. آنکه با خون خود، جهان را بیدار کرد و نوری خاموش ناپذیر.

اربعین یاد آور حضور خاندانی است که پس از چهل منزل بار دیگر به کربلا می آیند تا از اولین زائران حسین باشند. اینک زینب به کربلا می آید تا یاد روزهای سخت بی برادری را در کنار قبر برادر به سوگ بنشیند.

یک اربعین و چهل منزل فاصله میان حسین(ع)  و دلدارش.  اگر روز عاشورا زینب (س) دیگر حسینش(ع)  را نمی شناخت، اینک زینب(س)  به کنار برادر آمده و حسین(ع)  است که زینبش (س)  را نمی شناسد. کاروانی با یاس های نیلی و یادگاری که در شام از این کاروان جا مانده. این اربعین! این حسین و این زینب و کاروان اسرا با خاطراتی که در بغض ها به جا مانده و فرصتی که برای بازگو کردنش فراهم شده است.

برای مشاهده تصویرسازی در اندازه بزرگ، روی تصویر کلیک نمایید

مشتاقان زیارت این روزها به عشق دلدارشان پا در مسیری گذاشته اند که عطر نفس های زینب و  زینت عبادت کنندگان و رقیه (س) در آن از اعماق تاریخ به مشام می رسد و هیچ قدرت و ابرقدرتی نتوانسته است این نور را حتی به زوال بکشاند.

اربعین عاشقان با پای پیاده به کربلا می آیند تا ناله های زینب را مرهمی باشند و با حسین (ع) پیمان ببندند که دوستان زمان تو را می شناسیم و با آنها دوستیم و شمشیرها آماده نبرد با دشمنان توست.

چند کلمه عاشقی در این روزها ...

اربعین! پای پیاده! کربلا!

منبع:فرهنگ نیوز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها