امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۲:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131824
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۷
تعداد بازدید: 41
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ‌، «شل ماگنه بوندویک» نخست وزیر سابق نروژ که برای شرکت در اولین همایش ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ‌، «شل ماگنه بوندویک» نخست وزیر سابق نروژ که برای شرکت در اولین همایش بین‌ المللی جهان علیه خشونت و افراطی گری به تهران سفر کرده، در حاشیه همایش با محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

ظریف در این دیدار با اشاره به اقدامات جمهوری اسلامی ایران در نزدیک شدن دیدگاه‌ها در مقابله با موضوع افراطی گری گفت: اخیراً اجلاسی در قم  با حضور علمای برجسته بر ضد موضوع تکفیر برگزار شد و در این اجلاس بر لزوم همفکری ادیان مختلف در جهت یافتن راه‌های مبارزه با تروریسم و افراطی گرایی تاکید شد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با اشاره به تحولات منطقه خاورمیانه اضافه کرد: همه باید کمک کنند تا جبهه ضد تروریسم تقویت شود و کشورهای منطقه باید در این رابطه نقش فعالتری ایفا کنند.

ظریف همچنین با اشاره به مذاکرات هسته‌ای بین جمهوری اسلامی ایران و گروه 1+5 گفت: جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات جدی است و رسیدن به توافق به اراده طرف مقابل بستگی دارد.

در ادامه نخست وزیر سابق نروژ شل ماگنه بوندویک با اشاره به گسترش افراطی گری در خاورمیانه و پیوستن افرادی از اروپا به گروههای افراطی در منطقه ابتکار روحانی در خصوص مبارزه علیه خشونت و افراطی گری را ایده‌ای بسیار مناسب دانست.

وی ابراز امیدواری کرد که مذاکرات هسته‌ای بین گروه 1+5 و جمهوری اسلامی ایران به توافق نهایی منجر شده و در پی آن تحریم‌های غیر سازنده علیه جمهوری اسلامی ایران برداشته شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها