امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131862
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۷
تعداد بازدید: 21
جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات خانه ملت در گفت‌گو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی ...

جعفر قادری نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات خانه ملت در گفت‌گو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;< /strong> ، در واکنش به اظهارات محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت مبنی بر غیرواقعی بودن گزارش مجلس پیرامون برداشت 4.1میلیارد دلاری دولت از صندوق توسعه ملی، گزارش کمیسیون متبوعش را صحیح و بر پایه قانون و منطق توصیف کرد.

وی در همین زمینه گفت:‌ دولت نفت را برای فروش به شرکت نیکو داد اما این شرکت نتوانست به تعهدات خود عمل کرده و پول فروش را به دولت بدهد.

قادری اضافه کرد: پس از این اتفاق به جای آنکه برای وصول طلب پیگیری‌های لازم را انجام دهند، طلب‌شان را از شرکت نیکو به صندوق توسعه ملی منتقل کرده و به جای آن از صندوق توسعه ملی استفاده کردند؛ در واقع آنها از منابع صندوق  توسعه ملی برای تامین منابع مالی خود بهره بردند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در حال حاضر صندوق توسعه ملی منابع یاد شده را در اختیار ندارد، خاطرنشان کرد:‌ به فرض اگر این شکل، شکل درستی است دولت می‌تواند در طلب بابک زنجانی نیز همینگونه برخورد کند یعنی آنها می‌توانند اسناد طلب از بابک زنجانی را به صندوق توسعه ملی داده و از منابع صندوق در بودجه استفاده کنند یا اگر ما منابعی در چین و هند داریم، دولت می‌تواند حواله آنها را به بانک مرکزی داده و به جایش ریال بگیرد.

نماینده مردم شیراز با بیان اینکه اقدام انجام شده از سوی دولت منطبق بر قانون نیست، خاطرنشان کرد: این اقدام برداشت از منابع صندوق توسعه ملی است که کمیسیون نیز اینگونه تشخیص داده و این تشخیص صحیحی است و گزارش هم در صحن قرائت می‌شود.

وی با بیان اینکه درباره گزارش کمیسیون بودجه و  اقدام انجام شده از سوی دولت، مجلس قضاوت خواهد کرد، گفت: نماینده دولت در جلسات کمیسیون حضور داشته است.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها