امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۶:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131865
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۷
تعداد بازدید: 20
سید محمد جواد میرلوحی دبیر گروه سیاسی فرزندان روح‌الله (ره) در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار ...

سید محمد جواد میرلوحی دبیر گروه سیاسی فرزندان روح‌الله (ره) در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: روز 16 آذر روزی است که با شعار استکبارستیزی به نام دانشجو ثبت شده، ولی متاسفانه امروز شاهد آن هستیم که دیگر اثری از شعار آن و تبیین آن باقی نمانده است.

وی افزود: در انتخابات سال 92 یکی از اصلی‌ترین شعارهای آقای روحانی آزادی بیان و نقدپذیری بود که بارها و بارها در این مدت تکرار شده و شنیده‌ایم اما فقط شنیده‌ایم.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه دانشجویان در 16 آذر منتظر عملی شدن  وعده آزادی بیان دولت بودند، گفت: اما آنچه که مشاهده کردیم، وجود آزادی بیان تنها برای شعارها و گروه‌های سیاسی خاص بود.

دبیر گروه سیاسی فرزندان روح الله (ره) ادامه داد: جالب اینجا است که در جواب شعارهای ساختار شکنانه رئیس جمهور محترم فرمودند که پای وعده‌های خودشان هستند اما جناب رئیس جمهور؛ چه زمانی قرار است وعده نقدپذیری و آزادی بیانتان تحقق یابد؟

میرلوحی در ادامه خطاب به رئیس جمهور گفت: در روزی که شعار آن استکبار ستیزی است و دانشجویانی که در این روز شهید شده‌اند به خاطر مبارزه با ظلم و استکبار جان خود را فدا کردند، چرا حتی کلمه‌ای در رابطه با استکبار و مقابله با ظلم صحبت نکردید و طبق سخنرانی های گذشته خود تیغ پیکان مبارزه طلبی خود را به سمت منتقدین داخلی گرفتید و آنها را تازه به دوران رسیده خواندید.

وی تاکید کرد: تازه به دوران رسیده کیست؟ کسی است که بعد از گذشت 36 سال از انقلاب اسلامی هنوز بر روی آرمانهای آن پافشاری دارد یا کسی است که مدرنیته امروز غرب او را به حیرت درآورده؟ تازه به دوران رسیده‌ها کسانی هستند که شعار آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند امام روح الله(ره) را یدک می‌کشند یا کسانی که آنها را باهوش می‌خوانند؟

این فعال دانشجویی ادامه داد: جناب آقای دکتر روحانی بعد از حضور شما به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید در دانشگاه تهران و عدم اجازه به تشکل‌های دانشجویی برای صحبت، خود از اتفاق افتاده گله‌مند بودید و خواهان شنیدن صدای دانشجویان بودید اما پس چرا در روز دانشجو، با مهندسی کردن فضا، اجازه حضور آنها را ندادید؟ چرا فقط پای صحبت معدود دانشجویان از معدود تشکلهایی نشستید که جز تعریف و تمجید از دولت شما حرف دیگری نداشتند؟ آزادی بیان شما شامل حال ما دانشگاهیانی که خودتان کم سواد خواندیدشان نمی شود؟

دبیر سیاسی فرزندان روح الله (ره) در پایان خاطرنشان کرد: ما دانشجویان از شما می‌خواهیم تا سایه مدیریت امنیتی را از سر فضای دانشجویی و دانشگاهی برداشته تا ما دانشجویان با توجه به منویات رهبر عزیزمان بتوانیم از شما و سایر مسئولین انتقاد و مطالبه گری کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها