امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131870
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۷
تعداد بازدید: 67
غلامرضا کاتب نماینده گرمسار و سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

غلامرضا کاتب نماینده گرمسار و سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به لایحه بودجه سال 1394 کل‌کشور، اظهار داشت: قطعاً مجلس نهایت تعامل و همکاری را در تصویب ماده واحده و ردیف‌های بودجه‌ای با دولت خواهد داشت.

وی افزود: دولت با کاهش قیمت نفت در بودجه به دنبال اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری است و در این زمینه مجلس نیز همراهی کامل را خواهد داشت.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه تصریح کرد: مجلس با تصویب طرح تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (طرح احکام دائمی و ثابت بودجه‌های سنواتی) راه را برای بودجه‌نویسی شفاف‌تر و منضبط‌تر در دولت فراهم کرد و لایحه تقدیم شده به مجلس در ادامه همین روند خواهد بود.

وی بر همین اساس یادآور شد: مجلس در جلسات بعدی خود لایحه خروج از رکود را بررسی و تصویب خواهد کرد و پس از آن با داشتن 2 پشتوانه، قوانین جدید تصویب شده یعنی قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و خروج از رکود لایحه 94 را بررسی و تصویب خواهد کرد.

کاتب یکی از محاسن لایحه بودجه 94 را واقعی‌تر بودن آن نسبت به سنوات گذشته دانست و تصریح کرد: دیده شدن نفت با قیمت‌های واقعی‌تر از محاسن بودجه 94 است.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه تأکید کرد: البته دولت به دلیل شرایط موجود کشور در لایحه بودجه، درخواست داشته تا سهم صندوق توسعه ملی در سال 94 به جای 32 درصد قانون برنامه پنجم 20 درصد در نظر گرفته شود که باید در صحن ببینیم نمایندگان چه تصمیمی خواهند گرفت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها