امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131874
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۷
تعداد بازدید: 70
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار مسئولان فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در سخنانی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر امروز در دیدار مسئولان فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی در سخنانی با اشاره به جنایات تکفیری‌ها و لطمه‌های بسیاری که این گروه‌ها به اسلام وارد کرده‌اند اظهار کرد: غربی‌ها با متهم کردن ایران به حمایت از تروریست به دنبال این بودند که اقتدار منطقه‌ای ایران را خدشه دار کنند در حالی که برگزاری کنگره جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام پاسخ روشنی به استکبار بود.

وی با اشاره به پیشگامی ایران در مقابله با تکفیری‌ها بیان کرد: اگر امروز شاهد هستیم که غربی‌ها در مسئله هسته‌ای پای میز مذاکره‌ نشسته‌اند نشان از اقتدار ایران دارد و این اقتدار نتیجه‌ تکیه به اسلام ناب و پیروی از مکتب اهل بیت(ع) است.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه تکفیری‌ها قائل به بدعت بوده و شناخت درستی از دین مبین اسلام ندارند اضافه کرد: مشکل آنها بدعت در دین است و بدعت به این معنا است که آنها هرچیز را که مخالف دین است را وارد دین کنند.

وی با اشاره به اینکه تکفیری‌ها هر کسی که مخالف با آنها باشند را متهم به کفر می‌کنند تصریح کرد: اگر تکفیری‌ها در کنار علمای دین و حوزه‌ها اسلام ناب را به معنای واقعی بیاموزند جامعه اسلامی از جنایات که گرفتار آن شده است نجات می‌یابد.

مکارم شیرازی با اشاره به اینکه برگزاری کنگره ضد تکفیر موجب ایجاد اجماع جهانی علیه تکفیری‌ها شد گفت: اجماع جهانی علیه کنگره تکفیری‌ها موجب پیشرفت رزمندگان در سوریه و عراق شد و امید به پیروزی چند برابر شده است.

وی تاکید کرد: باید چنین اجماع جهانی علیه جریان تکفیر ادامه یابد و هر روز تقویت شود و تا افراد دیگر گرفتار تبلیغ دشمن نشده و از مسیر اسلام صحیح خارج نشوند.

این مرجع تقلید ضرورت شبهه شناسی را مورد تاکید قرار داد و اضافه کرد: باید شبهاتی که در شکل جدید مطرح می‌شود را شناسایی کرده و با زبان روز آنها را برای مردم روشن کنیم.

وی با اشاره به ورود غرب به دو صورت پنهان و آشکار به فرهنگ اسلام یادآور شد: علم از هرکجا بیاید علم است ولی باید با فرهنگ اسلام را از اندیشه غربی تصفیه کرده و به دانشگاه وارد کنیم.

مکارم شیرازی با اشاره به ضرورت توجه دانشگاه آزاد اسلامی به مسئله فرهنگ خاطرنشان کرد: باید در دانشگاه آزاد شاهد تحول فرهنگی باشیم و اگر این تحول محقق شود خواهیم توانست که دانشگاه آزاد اسلامی داشته باشیم.

وی تصریح کرد: باید اساتید و کسانی که وارد دانشگاه می‌شوند تفکر اسلامی داشته باشند و اگر این گونه نباشد با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهند شد.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه باید در دانشگاه‌ها علم با ایمان و عمل همراه باشد اضافه کرد: دو بال علم و ایمان می‌تواند کشور را در مسیر پیشرفت هدایت کند.

وی با اشاره به مسئله فساد اداری در جامعه گفت: مسئولان متعهد، مومن و انقلابی مرتکب فساد نمی‌شوند و باید چنین افرادی به کار گرفته شوند تا جلوی انحراف و فساد گرفته شود.

انتهای پیام/2258/ح40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها