امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۹:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131876
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۷
تعداد بازدید: 52
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمــد‌رضا واحدی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمــد‌رضا واحدی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان جنوبی با تسلیت ایام اربعین اظهار کرد: بیش از هزار سال است که دعای هر روز شیعه آرزوی مجد مسلمان و تشکیل حکومت اسلامی با دست با کفایت حضرت ولیعصر (عج) است.

وی افزود: تشکیل حکومت عدل الهی مقدماتی را می‌طلبد که زمینه آن با انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) و هدایت مقام معظم رهبری میسر شده است و در این نظام آرمان‌های انقلاب و ارزش‌های دینی با حضور کارگزارانی عملی می‌شود که امتحانشان را در دفاع مقدس و بعد از آن در کوران حوادث و بحران‌های فتنه‌انگیز به خوبی پس داده باشند.

معاون امور مجلس، استان‌ها و مشارکت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور تصریح کرد: مبنا و اساس تمام فعالیت‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی بر محور فرهنگ است و هرگز استقلال کشور ما معنی پیدا نخواهد کرد مگر اینکه به استقلال فرهنگی دست پیدا کنیم.

واحدی یادآور شد: اگر مقام معظم رهبری در فرمایشاتشان از استعمار فرانو یاد می‌کنند، ما را به این نکته توجه می‌دهند که باید خود را مسلح به ابزار فرهنگی و علم روز کرده و در جریان موج‌های جهانی غرب رنگ نبازیم.

وی خاطرنشان کرد: خدمت به مردم در همه عرصه‌ها از جمله نهاد کتابخانه‌های عمومی موهبتی الهی است که باید از این نعمت درست استفاده شود و ملال‌انگیز نشود.

معاون امور مجلس، استان‌ها و مشارکت‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی گفت: فرهنگ مطالعه باید از کودکی در آموزش و پرورش نهادینه شود تا در دانشگاه‌ها با پژوهش و تحقیقات علمی شکوفا گردد و در رسانه‌ها فرهنگ‌سازی صورت پذیرد.

واحدی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند«باید کاری بکنیم که در کشور ما آدمی که مطالعه نمی‌کند نباشد» خاطرنشان کرد: این موضوع از دغدغه‌های مسئولان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور نیز هست لذا باید زمینه فرهنگ عمومی مطالعه و آشنایی مردم با دانش جدید را به خوبی از طریق توسعه اماکن عمومی مطالعه مهیا کرد اما این امر محقق نمی‌شود مگر اینکه به یک عزم ملی تبدیل شود.

وی رویکرد نهاد کتابخانه‌های عمومی را از کتاب‌محوری به سمت کتابداری ارزشی دانست و افزود: با آموزش‌های ضمن خدمت کتابداران و آشنا کردن آنها سعی بر این است که هر کس برای مطالعه به کتابخانه مراجعه می‌کند با مشاورانی مواجه شود که در انتخاب کتاب به کمکش بیایند.

این مقام مسئول از تعامل خوب مسئولان خراسان جنوبی در حوزه کتابخانه‌های عمومی استان تجلیل کرد و گفت: خراسان جنوبی چهارمین استانی است که موفق شده‌ با شهرداری رایزنی مناسبی داشته باشد و سهم نیم درصدی کتابخانه‌ها از بودجه شهرداری را جذب کند.

انتهای پیام/69014/ز40/آ3004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها