امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131877
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۷
تعداد بازدید: 45
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از روابط عمومی دفتر آیت‌الله صافی‌گلپایگانی، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مبلغی با حضور در بیت

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از روابط عمومی دفتر آیت‌الله صافی‌گلپایگانی، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مبلغی با حضور در بیت آیت‌الله صافی گلپایگانی با این مرجع تقلید دیدار کرد.

وی که به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران و به دعوت شیخ الازهر در کنفرانس «مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری» جامع الازهر شرکت کرده بود، پس از بازگشت از مصر، در این دیدار گزارش مبسوطی از برنامه‌ها و فعالیت‌های خود در این سفر مهم ارائه کرد.

صافی‌گلپایگانی نیز در این دیدار گفت: بنده از اینکه به عنوان نماینده شیعه و به دلیل نزدیک‌تر شدن روابط دو ملت دوست ایران و مصر از طرف الازهر دعوت شده و مسافرت کردید خوشحال شدم؛ ان‌شاء‌الله این رفت و آمدها ادامه داشته باشد و موجب تقویت روابط شود.

وی با اشاره به خصلت‌های ممتاز مردم مصر افزود: ملّت مصر از ابتدا دوستدار خاندان پیامبر (ص) بوده‌اند و هم‌اکنون هم حضور باشکوه و پر شور و اشتیاق آنها در آنجا، نشان از همین دارد.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از سخنان خود گفت: وجود مقام سیده زینب (س)، مسجد بزرگ رأس الحسین (ع) و حرم حضرت سیده نفیسه (س) و اماکن مقدسه دیگر در این کشور، عامل مهمی برای تقویت رابطه بین ملت ما و مصر است. در مجله‌ای نقل کرده بودند که مدیر پست قاهره گفته بود در یکی از سال‌ها حدود یک میلیون عریضه خطاب به حضرت سید الشهدا (ع) توسط مردم با پست ارسال شده بود که همه را تحویل تولیت مسجد رأس الحسین (ع) دادیم؛ اینها همه نشانه‌های دوستی خاندان پیامبر (ص) توسط مردم مصر است.

وی با اشاره به فعالیت‌های درخشان و بی‌نظیر آیت‌الله بروجردی در زمان حیاتشان نسبت به تقریب بین مذاهب تصریح کرد: فعالیت‌ها و برنامه‌های ایشان نسبت به روابط بین مذاهب مختلف اسلامی و نیز ارتباط ایشان با الازهر مصر در حد عالی بود و باید همان برنامه‌ها هم‌اکنون الگو برای روابط فی‌مابین قرار گیرد.

صافی‌گلپایگانی با اشاره به وجود علمای بزرگ در مصر گفت: شما کتاب‌های بزرگان و دانشمندان این کشور مثل الاتحاف بحب الاشراف شیخ اسبق الازهر را بخوانید، تمام آن پر است از عشق به اهل بیت پیامبر (ص) حتی قضیه مهمی را هم نسبت به احترام به زیارت مشاهد مشرفه آنجا ذکر می‌کند؛ یا کتب دانشمند بزرگ مصر و الأزهر عبد الرحمن الشرقاوی را بخوانید. بزرگان و دانشمندان مصر محب پیامبر و خاندان آن حضرت بوده‌اند و هستند.

وی با اشاره به فرصت پیش آمده برای تقویت روابط دینی و مذهبی بین مصر و ایران اظهار کرد: باید بسیار عالمانه و با تدبیر برای تقویت این روابط گام برداریم و به همه بگوییم که ما اختلافی با هم نداریم، بلکه همه نشانه‌های موجود دلالت بر نزدیکی دو ملت با هم دارد.

استاد حوزه علمیه قم در قسمت دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: ما باید با همه کشورهای اسلامی به ویژه مصر ارتباط داشته باشیم و دولت باید هر چه زودتر نسبت به تقویت روابط با مصر اقدام کند؛ بارها گفته‌ام که مسئولان ما باید در زمینه رفت و آمد زائرین به مصر و بالعکس اقدام کنند.

انتهای پیام/2258/ز/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار