امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131882
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۰:۴۷
تعداد بازدید: 314
سوگواران حضرت سیدالشهدا از نجف و دیگر نقاط با پای پیاده به سمت کربلای معلی در حرکت هستند و غوغای عجیبی را به‌پا کرده‌اند و باید این را حفظ ...

سوگواران حضرت سیدالشهدا از نجف و دیگر نقاط با پای پیاده به سمت کربلای معلی در حرکت هستند و غوغای عجیبی را به‌پا کرده‌اند و باید این را حفظ کرد

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم به نقل از دفتر آیت الله مکارم ‌شیرازی، این مرجع تقلید در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم اظهار کرد:

پیامبر اسلام(ص) می‌فرمایند کسی که بابی از علم را فرا بگیرد تا اسلام را زنده کند، بین او و انبیای الهی در بهشت تنها یک درجه تفاوت است.


وی بیان کرد: این حدیث مطالب بسیاری به ما می‌آموزد، اسلام گاهی در معرض خطر قرار می‌گیرد و چون حیات آن به خطر می‌افتد عالمان دین باید قیام کنند و با علم خود به نجات اسلام بپردازند.

آیت الله مکارم ‌شیرازی با بیان اینکه امروز اسلام از داخل و خارج در معرض خطر است، تصریح کرد: در کدام زمان این همه شبکه‌ها، ماهواره‌ها، رسانه‌ها و فضاهای مجازی این گونه بر ضد اسلام فعالیت و تبلیغ می‌کردند؟ در حال حاضر شب و روز هزاران رسانه و سایت بر ضد اسلام تبلیغ می‌کنند و در چنین شرایطی باید بدانیم ما هم وظایفی داریم.

وی تاکید کرد: اسلام این ظرفیت را دارد که با تبلیغ معارفش در هر زمانی زنده باشد، اما مدافعان و مبلغانی می‌خواهد که بتوانند در هر زمانی اسلام را احیا کنند.

مکارم شیرازی اظهار کرد: امروز اسلام اعم از اصول و فروع دین و اخلاق در معرض هجوم دشمنان است، در چنین شرایطی علما، فضلا و افرادی که توان دارند به تبلیغ بروند باید در احیای دین بکوشند.

وی افزود: برخی می‌گویند با توجه به حجم زیاد تبلیغات دشمن، تاثیر چندانی ندارد، اما ما معتقدیم تاثیر درجاتی دارد و روایات دینی تاکید می‌کند که اگر بدعت ظاهر شد بر علمای دین واجب است که علمشان را ظاهر کنند و به دفاع از دین بپردازند.

استاد حوزه علمیه قم یادآور شد: البته ما معتقدیم امروز گوش شنوا برای شنیدن اسلام و معارف غنی آن فراوان است، بر فرض که این گونه نباشد باید سکوت را شکست و جواب شبهات را داد.

ایت الله العظمی مکارم شیرازی نسبت به بروز انحرافات در عزاداری‌ها هشدار داد و بیان کرد: برخی بدعت‌ها به عزاداری امام حسین(ع) سرایت کرده است؛ از این رو باید عزاداری‌ها را به همان شکل سنتی و اصیل حفظ کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود شکوه راهپیمایی اربعین حسینی زائران اباعبدالله(ع) را مورد توجه قرار داد و با بی‌نظیر خواندن آن یادآور شد: سوگواران حضرت سیدالشهدا از نجف و دیگر نقاط با پای پیاده به سمت کربلای معلی در حرکت هستند و غوغای عجیبی را به‌پا کرده‌اند و باید این را حفظ کر.

مکارم شیرازی یادآور شد: مراقب باشیم مبادا کسانی با بدعت‌ها و برنامه‌های نادرست خود این عظمت و شکوه را زیر سئوال ببرند، مراسم سوگواری امام حسین(ع) سرمایه بزرگی است که بسیار می‌توان از آن استفاده کرد؛ ما به چنین سرمایه‌ای افتخار می‌کنیم و معتقدیم باید با تمام وجود از این سرمایه غنی حراست و پاسداری کرد.

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها