امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۳:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131905
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ستاد مرکزی اربعین در پنجمین اطلاعیه خود ضمن درخواست مجدد از زائران بدون گذرنامه مبنی ...

به گزارش خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ستاد مرکزی اربعین در پنجمین اطلاعیه خود ضمن درخواست مجدد از زائران بدون گذرنامه مبنی بر عدم مراجعه به مرزها، از مشتاقان زیارت اربعین که به تازگی تصمیم به عزیمت به عتبات عالیات گرفته‌اند، خواست ترجیحاً از مرز شلمچه و چزابه به عراق عزیمت کنند.

در متن این اطلاعیه آمده است:

به اطلاع کلیه مشتاقان زیارت اربعین می‌رساند، علی رغم تأکیدات فراوان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و مرزبانی کشور مبنی بر عدم امکان عبور از مرزها بدون داشتن گذرنامه معتبر، متأسفانه طی دو روز گذشته شاهد بوده‌ایم که تعدادی از زائران عزیز، تنها با همراه داشتن کارت ملی یا شناسنامه برای حضور در مراسم پیاده روی اربعین به مرزهای کشور عزیمت کرده اند و از آنجایی که عبور از گذرگاه های مرزی تنها با همراه داشتن گذرنامه معتبر امکان پذیر است، حضور زائران بدون گذرنامه در مرز موجب اختلال در روند اعزام دیگر زائران شده است.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: لذا بدین وسیله مجدداً از مشتاقان زیارت اربعین درخواست می شود، به منظور احترام به حقوق زائران، در صورت نداشتن گذرنامه معتبر، از عزیمت به مرزهای کشور جداً خودداری کنند.

ضمناً به تمام مشتاقان زیارت اربعین که هم اینک تصمیم به اعزام به عتبات گرفته اند، توصیه می شود، با توجه به ترافیک سنگین در مرز مهران و روان بودن عبور زائران از گذرگاه های شلمچه و چزابه، از این دو گذرگاه عازم عراق شوند.

در پایان مجدداً از همکاری خوب مردم عزیز با عوامل اجرایی مستقر در مرزها کمال تشکر را داریم.

همچنین سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت نیز در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: مشتاقان زیارت اربعین حسینی که به تازگی تصمیم گرفته اند به مرزها عزیمت کنند خواهش می‌کنیم که دیگر به سوی مرزها حرکت نکنند چرا که در اینصورت تردد زائرانی که در مرز حضور دارند با کندی مواجه خواهد شد.

وی ادامه داد: امیدواریم تا فردا تمام زائرانی که در مرزهای کشور حضور دارند وارد کشور عراق شوند تا بتوانیم تمهیدات بازگشت زائران را فراهم کنیم و از آنجا که فراهم کردن این امکانات به زمان نیاز دارد لذا از بقیه مشتاقان خواهشمندیم دیگر به مرزها مراجعه نکنند.

اوحدی افزود: البته برای سفرهای هوایی ممانعتی وجود ندارد و این موضوع تنها برای کاستن از ازدحام جمعیت در مرزها و فراهم کردن امکانات است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها