امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۶:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131910
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیف قائم مقام جمعیت امداد و نجات هلال احمر در رزمایش ترافیکی طرح زمستانی که صبح امروز ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سیف قائم مقام جمعیت امداد و نجات هلال احمر در رزمایش ترافیکی طرح زمستانی که صبح امروز در پیست آبعلی برگزار شد، اظهار داشت: ما امسال به مناسبت اربعین حسینی و استقبال مردم برای اولین بار فاصله نجف تا کربلا را به فاصله هر 5 کیلومتر یک چادر هلال‌احمر مستقر کرده‌ایم.

وی افزود: سازمان امداد و نجات هلال احمر امسال هم مثل سال‌های گذشته برای انجام وظیفه در این طرح آمادگی دارد و ما سعی کرده‌ایم تا 25 اسفند که این طرح ادامه دارد، خدمات خود را به مردم ارائه دهیم.

وی با اشاره به حضور 1118 پایگاه امداد و نجات در سراسر کشور، گفت: ما تلاش کردیم مناطقی را شناسایی کنیم که نیاز بیشتری به کمک دارند تا نیروهای خود را در آنجا مستقر کنیم.

سیف تصریح کرد: در این مدت بیش از 3256 انواع دستگاه آمبولانس، امداد و نجات و آمبولانس موتور و همچنین سایر تجهیزات را مستقر کرده‌ایم ضمن اینکه از سامانه امداد هوایی هم بهره گرفته‌ایم.

قائم مقام جمعیت امداد و نجات هلال احمر با اشاره به اینکه امسال 17 فروند بالگرد برای امداد هوایی در نقاط حادثه خیز فعال هستند، گفت: با توجه به اینکه نقش اصلی امداد و نجات رهاسازی است، سعی کردیم پایگاه‌ها را در سراسر کشور مجهز کنیم تا در شرایط بحرانی خدمت رسانی بهتری صورت گیرد ضمن اینکه اقداماتی پیش‌بینی شده تا در صورت نیاز برای 80 هزار نفر پوشش غذایی، برای حدود 40 هزار نفر اسکان و برای 18 هزار نفر درمان اضطراری داشته باشیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما امسال نسبت به برنامه سال گذشته از جهت امکانات و منابع بیش از 25 درصد رشد داشته‌ایم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار