امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131914
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مسلم بهادری در شانزدهمین همایش پاتولوژی و طب آزمایشگاهی اظهار داشت: متأسفانه ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مسلم بهادری در شانزدهمین همایش پاتولوژی و طب آزمایشگاهی اظهار داشت: متأسفانه سالمندان در جامعه نادیده گرفته شده‌ و بیمه‌ها و دستگاه‌های دانشگاهی به آنها توجهی نداشتند.

وی افزود: به دلیل این که سالمندان در سنین بالا هستند اغلب به آنها  توجه زیادی نمی‌شود علاوه بر سالمندی آنها با بیماری‌های مانند آلزایمر و پارکینسون مواجه هستند.

استاد پاتولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: امیدواریم به زودی متخصصان سالمندان داشته باشیم زیرا نگهداری اکثر آنها مشکل است همچنین بیمه ویژه سالمندان یکی از ضروریات این گروه سنی است.

وی افزود: تنهایی مشکلاتی را برای سالمندان ایجاد می‌کند که دولت باید در این زمینه کمک کند در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی تهران بخش ویژه سالمندان را افتتاح کرده و در این رشته رزیدنت گرفته است. همچنین تربیت پرستار برای رسیدگی به سالمندان امری ضروری محسوب می‌شود که دانشگاه آزاد اسلامی درصدد تربیت این پرستاران است.

بهادری تصریح کرد: متوسط سن در کشور بالا رفته است و زندگی فعلی افراد مانند سابق نیست و سالمندان با فرزندان و نوه‌های خود زندگی نمی‌کنند. پیشنهاد داده‌ایم در فرهنگستان علوم پزشکی برای افراد بازنشسته امکاناتی مانند باغ ایجاد شود تا آنها از صبح تا شب به صورت دسته‌جمعی بوده و شب به منزل خود بروند.

وی خاطر نشان کرد: خانه سالمندان تنها از آنها نگهداری می‌کند اما ما می‌خواهیم زندگی دسته‌جمعی به شکل خانواده برای آنها ایجاد کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها