امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۱۴:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131921
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 115
مریم مجتهدزاده در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: زنان مبارز و مجاهد کشور ما با تأسی به حضرت زهرا(س) و حضرت ...

مریم مجتهدزاده در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; گفت: زنان مبارز و مجاهد کشور ما با تأسی به حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س) برای دفاع از ارزش‌های این انقلاب و دفاع از خاک کشور شجاعانه در میادین مختلف حاضر شدند و توانستند اقداماتی را انجام دهند که حیرت جهانیان را برانگیخت و دوست و دشمن را متعجب کرد.

مجتهدزاده ادامه داد: زنان ما در این دوران وظیفه دارند تا ارزش‌های انقلاب را جاودانه نگاه دارند و با بصیرت همیشگی خود اجازه ندهند دشمنان در مسیر اهداف شوم خود گام بردارند چراکه دشمنان هم اکنون جنگ نرم و تهاجمات فرهنگی را در دستور کار خود قرار داده‌اند تا از این طریق ارزش‌های ما را کمرنگ کنند.

وی خاطر نشان کرد:رهبر معظم انقلاب چه نکو فرموده‌اند:«بازماندگان شهدا باید به شهدایشان افتخار کنند، ولی به این کار اکتفا نکنند.» و به تعبیر ایشان شهادت، گل خوش‌بو و معطری است که جز دست برگزیدگان خداوند، دست انسان‌ها به آن نمی‌رسد.

رئیس سازمان نشر آثار مشارکت زنان در دفاع مقدس افزود: همسران شهدا، ایثارگران، جانبازان و آزادگان؛ نه‌تنها میراث‌دار مکتب شهادت، بلکه خالقان این حماسه هستند و به یقین این فراقت بار مسئولیتی سنگین‌تر را برایشان به دنبال خواهد داشت و البته خداوند یاری‌دهنده کسانی است که به امید نصرت الهی، پویندگان و جویندگان صراط مستقیم بوده و هستند.

مجتهدزاده ادامه داد: همه دستاوردهای انقلاب اسلامی ‌مرهون مجاهدت و صبر شهیدان و خانواده‌های مکرم آنهاست. عزت و استقلال امروز ملت ایران و پیشرفت‌های مادی و معنوی کشور که مردم و مسئولان آنها را افتخار خود می‌دانند و به آن می‌بالند، با جان‌فشانی فرزندان این مرز و بوم در راه استقرار نظام اسلامی‌ و دفاع از ارزش‌های ناب، به دست آمده است.

وی تصریح کرد: سازمان نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان در دفاع مقدس عزم خویش را بر این قرار داده است تا با شناخت این مسیر و طلایه‌داران آن، جریان‌سازی هدفمندی را با موضوع فرهنگ دفاع مقدس و نقش بی‌همتای زنان در این عرصه به انجام رساند تا به لطف خداوند گام‌های مؤثری را بردارد.

مجتهدزاده در ادامه با اشاره به این مطلب که مادران شهدا تجلی واقعی ایثار و مدافعان اصلی حریم مقدس ولایت هستند که به تبعیت از زنان بزرگی همچون حضرت ام البنین، با تربیت فرزندان ولایت‌مدار، تاریخ مادران حماسه‌ساز را برای همیشه ماندگار ساختند اذعان داشت: مادرانی که در کربلای ایران، همچون حضرت ام‌البنین،بهشت را به بهای تقدیم جان عزیزترین جگرگوشه‌های خود خریدند ،بهترین نمونه و الگوی صبر و صلابت در جغرافیای انسانی شدند.

مجتهدزاده درخصوص هدف تشکیل این سازمان تصریح کرد: دفاع مقدس به تعبیر مقام معظم رهبری «گنجی بی‌بدیل بود که امانت‌دارانش زنانی هستند که در طول آن ایام تا امروز و فردا آن را صیانت کرده و به نسل آینده می‌سپارند» پس گزاف نخواهد بود اگر بگوییم زنانی که خود با موضوع درگیر بودند، به‌عنوان گواهان راستین دفاع مقدس می‌توانند به تبیین و تفسیر عظمت آن واقعه پرداخته و بعد با دقتی متقن آن را در عرصه‌های مختلف معرفی کرده و به نسل امروز و آینده منتقل سازند.

وی افزود: در همین راستا و به منظور بهره‌برداری و ظرفیت‌سازی از آثار و ارزش‌های حضور، نقش‌آفرینی و مشارکت زنان در دفاع مقدس برای تحقق و پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی‌، سازمان «نشر آثار و ارزش‌های مشارکت زنان دفاع مقدس» تشکیل شد که با توجه به عنوان و هدف آن، می‌‌تواند نقش تأثیرگذاری در مسیر تحقق اهداف انقلاب اسلامی‌ و منویات مقام معظم رهبری داشته باشد.

وی همچنین با مهم تلقی شمردن نقش فوق‌العاده و حساسی که زنان و خانواده‌ها در تحقق انقلاب و در دوران دفاع مقدس و دیگر عرصه‌ها داشتند،گفت: هرگونه کوتاهی و اغماضی در این رابطه، غیر قابل بخشش است و به تعبیر دیگر ما در برابر شهدا، جانبازان و ایثارگران مدیون هستیم. بنابراین تأسیس این سازمان برای ما هم فرصت و هم مسئولیت است.

مجتهدزاده گفت: براساس این دو محور، وظایف متعددی برای این سازمان تعریف می‌شود که شامل تحقیق، شناسایی، جمع‌آوری و تدوین آثار مکتوب و غیرمکتوب فرهنگی، علمی، تاریخی و هنری در حوزه زنان در انقلاب اسلامی‌ و دفاع مقدس؛ ثبت و تدوین مبانی فرهنگی، تربیتی و حماسی زنان؛ ایجاد هماهنگی با سازمان‌های مختلف در خصوص بهره‌برداری از توان این سازمان‌ها به منظور اجرایی‌کردن برنامه‌های مرتبط با فرهنگ دفاع مقدس مثل فیلم، کارهای هنری، برپایی جشنواره، نمایشگاه و یادواره‌های شهدای زن، برنامه‌های راهیان نور است.

مجتهدزاده افزود: همچنین تشکیل کمیته و کار گروه‌های تخصصی در عرصه‌های مختلف دفاع مقدس؛ فراهم ساختن برنامه‌‌های لازم جهت معرفی آثار و ارزش‌‌های فرهنگی دفاع مقدس در حوزه زنان و خانواده از طریق رسانه‌های مختلف، سایت‌ها و حمایت از برنامه‌های نسل جوان در این عرصه؛ ایجاد ارتباط و حمایت از برنامه سازمان‌های مردم‌نهاد مرتبط با این موضوعات؛ بهره‌مندی از توانمندی کلیه سازمان‌ها و نهادها در جهت نهادینه‌کردن ارزش‌های دفاع مقدس؛ برنامه‌ریزی جهت ارائه سبک زندگی ایرانی- اسلامی ‌منتخب از فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت؛ تعریف الگویی دست‌یافتنی برای تربیت فرزندان و ارتقاء جایگاه زن مسلمان برگرفته از فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت در جامعه و عرصه بین‌الملل و به روز آوری فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت و تعمیم مفهوم ایثار در عرصه‌های مختلف،از دیگر برنامه‌های این سازمان است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها