امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۸:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131925
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 92
مجتبی خالدی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از استقرار 36 دستگاه آمبولانس و اتوبوس آمبولانس در 3 مرز ...

مجتبی خالدی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از استقرار 36 دستگاه آمبولانس و اتوبوس آمبولانس در 3 مرز مهران، چذابه و شلمچه خبر داد.

وی گفت: نماینده وزارت بهداشت 20 روز پیش با حضور در 3 مرز مهران، چذابه و شلمچه شرایط را بررسی کرده و در مورد امکانات مورد نیاز برنامه ریزی لازم را انجام داده است.

مدیر کنترل هماهنگی بحران وزارت بهداشت با بیان اینکه کمیته ویژه‌ای در وزارت بهداشت برای کنترل زائران حسینی در اربعین تشکیل شده است، گفت: علاوه بر نظارت نیروهای اورژانس و اورژانس مرکز بر مرزها، تمامی مراکز کنترل هماهنگی بحران دانشگاه‌های علوم پزشکی استان‌های درگیر نیز به رصد اوضاع در مرز می‌پردازند.

وی به استقرار 36 دستگاه آمبولانس و اتوبوس آمبولانس در این 3 مرز اشاره کرد و افزود: در مرز مهران 19 دستگاه آمبولانس و 4 دستگاه اتوبوس آمبولانس مستقر شده‌اند تا به زائران حسینی خدمت رسانی کنند.

خالدی ادامه داد: این در حالی است که خوشبختانه در 10 کیلومتری مرز مهران و در شهر مهران ما بیمارستان مهران را داریم که می‌تواند به ما در خدمت رسانی کمک زیادی کند.

وی مشکل اصلی در خدمت رسانی در مرز مهران را ترافیک سنگین ایجاد شده در جاده‌های منتهی به مرز مهران دانست و افزود: از زائران می‌خواهیم که به ما در تردد آمبولانس‌ها در جاده مهران کمک کنند و اجازه تردد به آمبولانس‌ها را بدهند.

به گفته مدیر کنترل هماهنگی بحران وزارت بهداشت در مرز شلمچه نیز 6 دستگاه آمبولانس و 2 دستگاه اتوبوس آمبولانس و در مرز چذابه نیز 4 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس حاضر هستند.

وی به ویزیت 2848 زائر توسط نیروهای اورژانس مستقر در مرز اشاره کرد و گفت: 144 نفر از این افراد به مراکز درمانی منتقل شده و هم اکنون نیز 159 نفر تحق مراقبت‌های درمانی هستند.

خالدی تاکید کرد: خوشبختانه بیمار بدحال، زائر سالخورده بیمار و بیماری مزمن و واگیر دار میان زائران نداریم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها