امروز : یکشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 24
۱۸:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131927
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 98
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بهروز باز گیر سرپرست یک هیأت باستان شناسی گفت: فرضیه‌های متعددی برای منشاء اریگناسی ...

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بهروز باز گیر سرپرست یک هیأت باستان شناسی گفت: فرضیه‌های متعددی برای منشاء اریگناسی انسان‌ های مدرن در اروپا مطرح است که یکی از آنها این منشاء را در ایران می‌داند.

به گفته این باستان شناس کاوش حاضر تحقیقی چند رشته‌ای و دربرگیرنده تجزیه و تحلیل‌های پیشرفته بر روی ابزارهای سنگی و بقایای گیاهی و جانوری است.

بازگیر با اشاره به اینکه این کاوش تشکیل دهنده بخشی از یک پروژه بزرگتر تحقیقاتی است، افزود: در پروژه مورد نظر بیشتر محوطه‌های باستانی مستعد ایران برای افزایش آگاهی در زمینه عصر سنگ ( دوران پارینه سنگی) مورد بررسی قرار می‌گیرد.

این باستان شناس افزود: هدف بالاتر این پروژه بزرگ پی بردن به جایگاه جهانی این منطقه در مطالعات پارینه سنگی است.

وی ادامه داد: در چند دهه گذشته نظاره گر کشفیات چشمگیر و جذابی درمورد نخستین شواهد سیطره در غرب آسیا بودیم که با افزایش شواهد پیدایش و ظهور عصر سنگ در کشورهای همسایه ناشی شده و ایران را به عنوان یک چهارراه و پل ارتباطی بین آسیا – آفریقا و اروپا برجسته تر کرده است.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هیأت باستان شناسی را اعضایی از دانشگاه‌ها و مؤسسات مختلف اروپایی چون پروفسور اودالد کربونل، رئیس موسسه دیرین بوم شناسی و تکامل اجتماعی بشر تاراگونا اسپانیا، پروفسور جان ون درماد عضو موزه ملی علوم طبیعی مادرید،پروفسور مارسل اوت از دانشگاه لیژ بلژیک، دکتر آندریا پیسین از دانشگاه ینا آلمان تشکیل می دهد.

برخی دیگر از اعضای مؤسسه انسان شناسی تکاملی مکس پلنک تیپزیک آلمان، دانشگاه بلونیا ایتالیا و مرکز تحقیقاتی تکامل بشر بورگوس اسپانیا سال آینده به این کاوش خواهند پیوست.

عملیات کاوش باستان شناختی غار کلدر بر اساس تفاهم نامه امضا شده بین سید محمد بهشتی رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی وگردشگری و اودالدکربونل رئیس مؤسسه دیرین بوم شناسی و تکامل اجتماعی بشر اسپانیا صورت می‌گیرد و 5 سال طول خواهد کشید.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها