امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۲۲:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131928
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش امروز در نشست علمی ـ تخصصی ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش امروز در نشست علمی ـ تخصصی مشارکت در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای که در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: آسیب‌هایی که فنی و حرفه‌ای کشور با آن مواجه است نداشتن نگاه راهبردی و کلان در این حوزه به ویژه در حوزه پژوهشی است.

وی ادامه داد: باید به نوعی از پژوهش‌ها دست پیدا کنیم تا تکلیف آموزشگران را روشن سازد.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: باید یک بار از جانب بازار کار به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نگاه کنیم که آیا اصولاً بازار کار نیازی دارد؟ و اینکه بازار کار هیچ علامت و پالسی برای آموزش فرستاده یا می‌فرستد؟

وی با اشاره به وضعیت بازار کار و اینکه بازار ما یک بازار خفته است که یا هیچ علامتی صادر نمی‌کند یا خواب‌های خود را به ما ارسال می‌کند، خاطرنشان کرد: برخلاف دهه هفتاد که توسعه رشته ریاضی در مدارس خیلی جدی بود و همه دانش‌آموزان مستعد به آن رشته برای خواندن رشته پزشکی در سال آخر یا تغییر رشته می‌دادند یا زیست‌شناسی می‌خواندند، در حال حاضر برعکس شده و در بعضی مراکز آموزش و پرورش، سهم دانش‌آموزان رشته علوم تجربی از مجموع دانش‌آموزان نظری به بالای 63 درصد رسیده است و علت آن پالس کوتاه‌مدت و نابهنگام و ضروری بخش بهداشت است، چرا که دائم اعلام می‌شود 500 هزار فرصت شغلی است و همه اولیاء فکر می‌کنند این فرصت شغلی تا 10 سال دیگر پایدار است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: دانش‌آموزان دوم متوسطه این اولیاء فکر می‌کنند اگر بروند و رشته تجربی بخوانند 10 سال دیگر که فارغ‌التحصیل می‌شوند باز هم 500 هزار فرصت شغلی وجود دارد، یعنی پالس‌ها هم بیمار بوده و هم صحیح نیست تا بر مبنای آن ما اقدامات خود را سامان دهیم.

زرافشان خاطرنشان کرد: عدم جدیت و سخت‌کوشی عوامل زمینه‌ای فرهنگی است که مانع می‌شود تا دانش‌آموز در محیط کاری کارورزی را با دقت و علاقه‌مندی یاد گیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها