امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۲:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131930
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مصطفی آذرکیش مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش در نشست علمی ـ ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مصطفی آذرکیش مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش در نشست علمی ـ تخصصی مشارکت در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای که امروز در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: وجود صندلی خالی در دانشگاه‌ها نشان می‌دهد نیاز به اشتغال از نیاز به مدرک تحصیلی در کشور بیشتر است.

وی ادامه داد: آنچه از شاخه کاردانش و فنی و حرفه‌ای در نظر است، این است که آموزش‌ها باید تقاضامحور باشد و در اکثر استان‌ها بر توسعه فرهنگ مشارکت توجه می‌شود و در موارد قانونی که نیاز به تبدیل قانون در مجلس است نیز در حال پیگیری است.

آذرکیش افزود: فراز و نشیب‌های جدی در مشارکت وجود دارد و در حال حاضر هرم شغلی در کشور متوازن نیست، البته در سازمان فنی و حرفه‌ای براساس توافقات انجام‌شده در اختیار قرار دادن 200 مرکز از 700 مرکز در نوبت صبح برای آموزش‌های مهارتی ما درنظر گرفته شده است و در وزارت جهاد و کشاورزی نیز 3 نوع تسهیلات برای فارغ‌التحصیلان کشاورزی ما لحاظ کرده‌اند.

مدیرکل دفتر آموزش‌های کاردانش وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: 74 درصد از مشاغل کشور با دست انجام می‌شود و نیاز به نیروی انسانی ماهر داریم و در حال حاضر نیز سازمان بورس اوراق بهادار طی نامه‌ای رسمی به تمام کارگزاری‌های سراسر کشور تضمین شغلی فارغ‌التحصیلان را اعلام کرده است.

وی خاطرنشان کرد: در برنامه ششم و بودجه سال 94 پیش‌بینی‌ها در این خصوص وجود دارد و نگرانی که بعضاً وجود داشته که دستگاه‌ها راغب به همکاری نیستند کمرنگ‌تر شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها