امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۱۵:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131931
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی شریعت‌زاده عضو هیأت علمی پژوهشکده برنامه‌ریزی درسی و نوآوری‌های آموزشی امروز ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مهدی شریعت‌زاده عضو هیأت علمی پژوهشکده برنامه‌ریزی درسی و نوآوری‌های آموزشی امروز در نشست علمی ـ تخصصی مشارکت در آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی در سخنانی اظهار داشت: بر اساس پژوهش کارورزی که در تهران به عنوان استان برخوردار، همدان استان نیمه‌برخوردار و خراسان جنوبی به عنوان استان محروم انجام داده‌ایم، در مجموع از 67 درصد از کارفرمایان که بیشتر آنها نیز خصوصی بوده‌اند، پرسش‌هایی در خصوص کارورزی و مشارکت در مهارت‌آموزی و اینکه آیا در این راه دچار مشکل هستید؟ مطرح کردیم.

وی ادامه داد: بیشتر از نصف کارفرمایان اظهار داشتند که در این خصوص مشکلی نداریم، برخی مشکلاتی را مطرح می‌کردند که به نوعی به آموزش و پرورش ارتباط دارد مانند عدم آشنایی با مقررات و سازمان و نامنظم بودن حضور دانش‌آموزان در کارورزی و اینکه بیمه دانش‌آموزی جوابگوی مشکلات آنها در کارگاه نیست.

شریعت‌زاده افزود: در نتیجه باید بگوییم ظرفیت مشارکت در بیرون از آموزش و پرورش موجود است و در این خصوص تلاش بیشتری باید صورت گیرد و اگر از این ظرفیت‌ها خوب استفاده کنیم، بهتر می‌توانیم از مشارکت‌ها بهره لازم را ببریم.

عضو هیأت علمی پژوهشکده برنامه‌ریزی درسی و نوآوری‌های آموزشی یادآور شد: یکی از پیشنهادات کارفرمایان ایجاد نظارت بیشتر و اینکه اصرار بر انجام کارورزی در تابستان آن هم به دلیل همزمانی با دوره‌های کارورزی دانشجویان مناسب نیست و بهتر است زمان آن را تغییر دهیم و یکی از نکات جالب این پژوهش این است که بخش دولتی گلایه بیشتری در خصوص کارورزی داشتند.

وی تصریح کرد: بر اساس پژوهش انجام شده، مشارکت در بیرون از آموزش و پرورش فراهم است و نظارت دقیق‌تر باعث جدی‌ گرفتن کار می‌شود و باید بحث‌های تشویقی کارفرمایان را نیز مورد توجه قرار دهیم و آموزش و پرورش باید از خود شروع کرده و زمینه و شرایط بهتر را فراهم کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها