امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131935
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 128
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه هفدهم آبان ماه هیأت عمومی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام والمسلمین منتظری در جلسه هفدهم آبان ماه هیأت عمومی دیوان، ضمن گرامیداشت 16 آذر روز دانشجو و یاد همه شهدا به ویژه شهدای عرصه علم و دانش، اظهار داشت: دشمنان به دنبال این هستند که مراکز علمی و دانشگاهی را در دست خود بگیرند و با القای مطالب و اهدافی که خود دارند، بتوانند مسیر دانشگاه را آنگونه که خود مایلند تعیین کنند.

وی دانشگاه را مرکز انسان‌سازی و ساختن اندیشه و فکر در هر کشوری دانست و افزود: تربیت‌یافتگان این مراکز علمی امروز در تمام سطح مدیریتی کشور حضور دارند و مدیران ما در هر بخش یا قسمتی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه و حوزه‌های علمیه هستند.

رئیس دیوان عدالت اداری ادامه داد: نظر به این اهمیت و تأثیرگذاری است که در نظر امام خمینی(ره) دانشگاه از حساسیت ویژه‌ای برخوردار بود یا مسائل دانشگاهیان یکی از دغدغه‌های اصلی مقام معظم رهبری است.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری با اشاره به اینکه اگر فضای دانشگاه توام با تزکیه باشد، از آسیب‌های احتمالی مصون خواهد ماند، تصریح کرد: علم و تزکیه در نظام جمهوری اسلامی دوبال حرکت دهنده به سوی کمال است.

وی گفت: امیدواریم که در این جایگاه دانشجویان بتوانند آینده کشور را آنگونه که شایسته است، بسازند.

رئیس دیوان عدالت اداری با بیان این که ما نیز در دیوان عدالت اداری هر خدمتی را بتوانیم نسبت به عرصه علم و دانشگاه دریغ نخواهیم کرد، گفت: البته بر اساس مصوبه‌ای از شورای عالی انقلاب فرهنگی، شبهه‌ای در ارتباط با صلاحیت ورود دیوان در دعاوی مرتبط با آنچه در حوزه کاری شورای عالی انقلاب فرهنگی است، مطرح می‌باشد که امیدواریم با پیگیری‌هایی که در حال انجام است، این شبهه برطرف شود و ما بتوانیم وظیفه خود را در این عرصه نیز به نحو مقتضی به انجام رسانیم.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری در ادامه ضمن تقدیر از عملکرد وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: این وزارتخانه الحمدالله در مسیر ارتقای سلامت جامعه و کشور اقدامات موثر و خوبی انجام داده است و من به عنوان یک شهروند وظیفه خود می‌دانم از تلاش وزیر بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و موضع‌گیری ایشان در برابر پزشکان متخلف و زیاده خواه تقدیر و تشکر کنم.

رئیس دیوان عدالت اداری در بخشی از اظهارات خود با اشاره به روایتی از امام رضا(ع) به تشریح تاثیر عقلانیت و بصیرت در زندگی انسان پرداخت و گفت: حرکت بر محور عقلانیت در مسیر زندگی فردی انسان از مهم‌ترین مسائل زندگی است. آنکه بصیرت ندارد مسلماً نخواهد توانست به درستی مسائل را بفهمد و کسی که مسائل را نفهمید نمی‌تواند بر مسیر عقلانیت حرکت کند.

وی افزود: انسانی که در مسیر عقلانیت حرکت نکند، در زندگی همواره دچار آسیب‌های عمیقی خواهد شد و از مسیر انسانیت خارج می‌شود.

وی گفت: این معنا و پیام کلام نورانی امام هشتم حضرت امام رضا(ع) است که فرمودند، «کسی که در زندگی‌اش دارای بصیرت و انسانی بینا باشد، چنین فردی انسان فهیمی خواهد بود. کسی که مطالب را فهمید، انسانی عاقل است و حرکتش بر مسیر عقلانیت است».

وی مجامع علمی دانشگاهی و حوزوی را از مراکزی دانست که انسان می‌تواند ابزار بصیرت درست را در آنجا به دست آورد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها