امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131946
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، به موازات اعلام حضور «ابو بکر البغدادی»، سرکرده گروهک تروریستی تکفیری «داعش» در سوریه، ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، به موازات اعلام حضور «ابو بکر البغدادی»، سرکرده گروهک تروریستی تکفیری «داعش» در سوریه، شاهد تحرکات نظامی این گروهک تکفیری در منطقه ریف دمشق بودیم که در قالب ارسال تجهیزات نظامی به شهرک «بئر القصب» واقع در ریف دمشق خود را نمایان ساخت تا گروهک‌های تروریستی مستقر در این مناطق پیش بینی کنند که احتمالا هدف آینده داعش ریف دمشق و آن طرف‌تر درعا باشد.

تحرکات اخیر داعش در برخی مناطق سوریه چه در جبهه جنوبی و چه شرقی، به ویژه همزمان با انتشار اخباری مبنی بر انتقال البغدادی از عراق به سوریه به همراه برخی از اعضای مجلس شورای این گروهک و شماری از نزدیکانش و گشودن جبهه دیر الزور با هدف تصرف فرودگاه نظامی این شهر بیانگر نقشه جایگزین داعش برای مقابله با تحولات میدانی ماه‌های آینده است، به ویژه آنکه خبرهایی مبنی بر تدارک ارتش عراق جهت آغاز عملیات آزادسازی «موصل» در این کشور به گوش می‌رسد.

صرف نظر از این پیش بینی‌ها، انتخاب منطقه «بئر القصب» به عنوان کانون تجمع عناصر تکفیری داعش نگرانی‌هایی هم در غوطه شرقی و هم درعا برای گروهک‌های تروریستی مستقر در این مناطق ایجاد کرده، اگرچه هنوز هدف قطعی و نهایی داعش هنوز مشخص نشده است.

«جبهه النصره» هفته گذشته اعلام کرده بود، درعا هدف آینده داعش است و همین موجب شده تا «ابو محمد الجولانی»، ‌سرکرده النصره به شخصه دستور آماده باش و فراخوان عناصرش در سراسر مناطق حضور این گروهک در سوریه را بدهد.

در همین راستا یکی از سرکردگان النصره در غوطه از هدف داعش در این منطقه هشدار داده بود و این هدف نهایی داعش را در پرده ابهام می‌برد و همین موجب شده تا النصره تدابیر پیشگیرانه‌ای برای مقابله با نفوذ داعش در مناطق تحت سیطره‌اش در غوطه شرقی از یک سو و از سوی دیگر مقابله با گروهک تروریستی تکفیری «جیش الاسلام» به سرکردگی «زهران علوش»، سر سپرده سعودی‌ها اتخاذ کند که از جمله آن دستگیری یکی از سرکردگان جیش الاسلام بود که مسئولیت نظارت و اشراف بر یکی از مهمترین و بزرگ‌ترین تونل‌های نقل و انتقال تجهیزات نظامی و عناصر تروریستی این گروهک در ریف دمشق به شمار می‌آمد.

تمام این تحولات بر این نکته تاکید می‌کند که ریف دمشق روزهای آینده آبستن تحولات مهم و اساسی میدانی است.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار