امروز : پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۱۹:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131947
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «منصف مرزوقی» رئیس جمهور کنونی تونس تأکید کرد که امنیت این کشور در معرض تهدید قرار گرفته ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «منصف مرزوقی» رئیس جمهور کنونی تونس تأکید کرد که امنیت این کشور در معرض تهدید قرار گرفته است و برخی از کشورها در انتخابات ریاست جمهوری دخالت کرده‌اند.

وبگاه خبری «البوابه نیوز» تونس به نقل از مرزوقی گزارش داد، امنیت تونس تهدید شده است و برخی از کشورها –که نامی از آنها نبرد- تلاش می‌کنند تا رئیس جمهور را آنان انتخاب کنند.

رقیب انتخاباتی «باجی قائد سبسی» نامزد انتخابات ریاست جمهوری تونس، در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: ما با میراث 50 ساله استبداد روبرو هستیم و باید آستین همت را بالازده و آن را از میان برداریم و بدان بازنگردیم.

رئیس جمهور کنونی تونس که نامزد دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور نیز است، از حامیان خود خواست بر روند رأی‌گیری از آغاز تا آخرین لحظه نظارت کنند.

مرزوقی با اشاره به خطرات پیش روی تونس مانند کمبود مواد غذایی، آب و انرژی تأکید کرد، آنچه تونس بدان دست یافته است، مرهون صبر و ثبات و نتیجه حزبی است که برای میهن خود از قدرت کناره‌گیری کرد (اشاره به حزب النهضه).

وی با اشاره به ظلم سران «زین العابدین بن علی» دیکتاتور مخلوع این کشور، تصریح کرد که این افراد قصد دارند امروز بار دیگر [به عرصه قدرت] بازگردند.

رئیس جمهور کنونی تونس همچنین از «باجی قائد سبسی» رئیس حزب نداء تونس و رقیب انتخاباتی‌اش خواست که مناظره کنند و در جریان آن مسائل مهم کشور مطرح شود.

دور نخست انتخابات ریاست جمهوری تونس چندی پیش برگزار شد و در جریان آن، قائد سبسی با کسب 39.4% آراء در جایگاه نخست و مرزوقی با 33.4%  آراء در جایگاه دوم قرار گرفت.

قرار است دور دوم انتخابات ریاست جمهوری تونس 21 دسامبر جاری (30 آذرماه) برگزار شود.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها