امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۱۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131952
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «ته‌لام»، «کریستینا فرناندز کرشنر» هشتمین سال ریاست ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در آمریکای لاتین به نقل از «ته‌لام»، «کریستینا فرناندز کرشنر» هشتمین سال ریاست جمهوری خود را در آرژانتین با تلاش جهت اداره  هرچه بهتر کشور آغاز کرد.

پارلمان آرژانتین در سال‌جاری از برنامه‌ها و اقدامات سازنده «فرناندز»، به ویژه مذاکرات مرتبط با «صندوق کرکس» و با اینکه وی از عدم شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2015 میلادی خبر داده، حمایت کرده است.

50 درصد نظرسنجی‌های هفته‌های اخیر، عملکرد فرناندز را مثبت و سازنده ارزیابی کرده‌اند تا حزب «جبهه پیروزی» به رهبری وی با کسب 32.6 درصد آراء همچنان بیشترین شانس پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال 2015 را داشته باشد.

«فرناندز» طی 7 سال ریاست جمهوریش برنامه‌ها و طرح‌های متعددی را به پارلمان تقدیم کرده و موفق شده، موافقت پارلمان با اجرای آنها را بدست آورد، قانون جدید سن بازنشستگی، قانون حمایت از مصرف‌کنندگان در برابر سوء استفاده‌های شرکت‌های انحصاری و قانون مدنی-تجاری از جمله این لوایح قانونی است که به تصویب پارلمان رسیده است.

پارلمان آرژانتین همچنین اصلاح قانون کیفری را از جمله دستاوردهای «فرنادز» در این کشور می‌داند که رهاورد آن استخدام 17 دادستان و هزار و 713 قاضی در دستگاه قضایی این کشور است.

از دیگر اقدامات رئیس جمهوری کنونی آرژانتین مبارزه با صندوق کرکس است که با حمایت‌ نهادها و طرف‌های منطقه‌ای و بین المللی از جمله سازمان ملل، گروه «بریکس»، گروه 20 و «اوناسور» مواجه شده است.

«فرناندز»، هفتمین سال ریاست جمهوریش را درحالی به پایان می‌رساند که سازمان ملل اعلام کرد، باید مذاکراتی برای دستیابی به یک چارچوب قانونی و چند‌ جانبه جهت پرداخت بدهی‌های این کشور و حل پرونده صندوق کرکس صورت گیرد و کمیته‌ای برای گفت‌‌و گو در این زمینه تشکیل و برنامه‌ مشتمل بر تعیین زمان‌ برگزاری نشست‌ها تهیه شود.

«فرناندز» در طول 7 سال ریاست جمهوریش نوسازی قطارهای شهری پس از چند دهه، پرتاب ماهواره «آرست 1» به عنوان نخستین ماهواره ارتباطات ثابت آمریکای لاتین، اتخاذ تدابیری برای مقابله با بحران اقتصادی در این کشور مانند اجرای مشوق‌های اقتصادی در نحوه مصرف را سرلوحه کار خویش قرار داده بود.

راه‌اندازی ماهواره «آرست 1» از پایگاه «کورو» واقع در «گویان» فرانسه (دریای کارائیب) برای ارائه خدمات تلویزیونی مستقیم، دسترسی به اینترنت پر سرعت و تلفن‌های «آی‌پی‌دار»، سرمایه‌گذاری یک هزار و 121 میلیون پزویی در بخش‌های مختلف کشور و 8 هزار و 670 میلیون پزوی در بخش مهندسی، نیروگاه‌ها، نرم‌ افزارها و بیمه و .. از مهمترین اقدامات فرناندز در آرژانتین شمرده می‌شود.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها