امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۲:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131956
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «الکساندر کواسنیوسکی» رئیس‌جمهور پیشین لهستان شخصا به آمریکایی‌ها اجازه داده تا در خاک

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «الکساندر کواسنیوسکی» رئیس‌جمهور پیشین لهستان شخصا به آمریکایی‌ها اجازه داده تا در خاک کشورش زندان‌های مخفیانه بسازند اما وی به آنها اجازه نداده تا زندانیان را شکنجه بدهند. خبرگزاری آلمان با انتشار این خبر نوشت که کواسنیوسکی همکاری اطلاعاتی میان لهستان و آمریکا را تائید و از آن دفاع کرد. وی در گفت‌وگو با شبکه رادیویی (TOK) گفت که با موافقت شخصی وی سیا در لهستان زندان ساخته است.
رئیس‌جمهور پیشین لهستان گفته که دولت وی از شکنجه‌ها اطلاعی نداشته و فقط اجازه ساخت زندان مخفی داده است و اینکه آمریکا مواردی را از لهستان مخفی کرده باعث از بین بردن اعتماد شده است.کواسنیوسکی شخصا از «جرج بوش»رئیس‌جمهور وقت آمریکا خواسته است تا به شکنجه‌‌گری پایان دهد.
کواسنیوسکی تا سال 2005 رئیس‌جمهور لهستان بوده است. دیگر سیاستمداران لهستانی که عهده‌دار سمتی در این کشور بوده‌اند از ابراز عقیده خودداری کرده‌اند.با این حال اطلاعاتی که بنابر آنها لهستان به آمریکا اجازه داده باشد تا مرتکب اقدامات تروریستی شود، موجود نیست.
دادگاه حقوق‌بشر اروپا، جولای گذشته از لهستان به دلیل نگهداری 2 تن از زندانیان گوانتانامو انتقاد کرده بود. هر دوی این افراد سال 2003 از لهستان به گوانتانامو منتقل شدند و همچنان هم در این زندان به سر می‌برند و برای بررسی موارد اتهامی آنها دادگاهی تشکیل نشده است.
انتهای‌پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها