امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۳:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131965
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 68
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نخست وزیر لبنان اعلام کرد که ۱۳ ماه جاری میلادی فرانسه قرارداد تجهیز ارتش لبنان را امضا ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نخست وزیر لبنان اعلام کرد که ۱۳ ماه جاری میلادی فرانسه قرارداد تجهیز ارتش لبنان را امضا خواهد کرد.
«تمام سلام» قبل از پرواز به پاریس در گفت‌و‌گو با جمعی از خبرنگاران اعلام کرد که احزاب سیاسی لبنان باید در خصوص مساله ریاست جمهوری به اجماع برسند و راه مناسبی که متضمن ثبات و امنیت کشور باشد را بیابند.
به گزارش «النهار»، نخست وزیر لبنان تاکید کرد: تحکیم روابط لبنان و فرانسه و تاکید بر منافع لبنان و نقش فرانسه و توجه شخصی رئیس جمهور این کشور به مسایل داخلی لبنان بویژه ریاست جمهوری از جمله مسایلی است که در پاریس مورد بحث قرار می گیرد.
وی در ادامه افزود: فرانسوی ها می خواهند درباره توافق احزاب سیاسی لبنان مربوط به پرونده ریاست جمهوری مطلع شوند، اما باید گفت که این موضوع دارای ابعاد منطقه ای و بین المللی است.
شانزدهمین نشست پارلمان لبنان برای انتخاب رئیس جمهور نیز امروز بی نتیجه ماند. رئیس پارلمان لبنان نشست هفدهم برای انتخاب رئیس جمهور را روز ۷ ژانویه ( ۱۷ دی ماه) اعلام کرد.
«تمام سلام» نخست وزیر لبنان امروز(چهارشنبه) در رأس هیئتی بلند پایه سیاسی و نظامی به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات فرانسوی به پاریس سفر کردند.
سلام در گفت‌وگو با مقامات فرانسوی درباره موضوعاتی از جمله پرونده حضور آوارگان  سوری در خاک لبنان، نظامیان ربوده شده در عرسال و همچنین تسلیح ارتش کشورش با سلاح‌‌های فرانسوی بحث و گفت‌‌وگو خواهد کرد.
قرار است هیئت لبنانی در سفر به پاریس با «فرانسوا اولاند» و «مانویل فالس» به ترتیب رئیس جمهور و نخست وزیر فرانسوی و همچنین «جان ایف لودریان» وزیر دفاع، «جیرار لارشیه» رئیس مجلس سنا، انجمن ملی «کلود بارتولون» و اتباع لبنانی مقیم آن کشور دیدار و گفت‌وگو کند.
انتهای پیام/ح

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار