امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۸:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131969
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شش تن از مدیران و مقامات ارشد «آژانس مرکزی اطلاعات» (سیا) در دولت سابق آمریکا گزارش ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شش تن از مدیران و مقامات ارشد «آژانس مرکزی اطلاعات» (سیا) در دولت سابق آمریکا گزارش جنجالی سنا درباره شکنجه در این سازمان جاسوسی را رد کردند. 

«جرج تنت»، «پورتر گراس» و«مایکل هایدن» به همراه سه تن از معاونان مدیران سیا در دولت جرج بوش (رئیس جمهوری سابق) در سرمقاله‌ای که در روزنامه «وال استریت» منتشر کردند، گزارش سنا درباره شکنجه را رد کردند.

در این سرمقاله که در روزنامه وابسته به حزب جمهوری‌خواه منتشر شده آمده است: «کمیته به ما یک گزارش و مطالعه یکسویه و یک طرفه ارائه داده؛ گزارشی اشتباه که حمله‌ای حزبی به سازمان (سیا) بوده است؛ سازمانی که بیشترین اقدامات را برای حفاظت از آمریکا پس از حملات 11 سپتامبر انجام داد».

رد انتقادات گسترده درباره شکنجه در سیا توسط مقامات پیشین این سازمان جاسوسی در حالی انجام می‌شود که اقدامات غیرانسانی در بازداشتگاه‌های مخفی آمریکا انتقادات گسترده جهانی را به دنبال داشته است.

انتشار گزارش سیا با انتقادات جمهوری‌خواهان آمریکایی مواجه شده و حامیان و فعالان این حزب نیز انتشار این گزارش را اقدامی سیاسی و با هدف ضربه زدن به حزب رقیب دموکرات‌ها ارزیابی کرده‌اند.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار