امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131972
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزرای رویترز، «زید رعد» کمیسر ارشد شورای حقوق‌بشر سازمان ملل متحد از انتشار ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزرای رویترز، «زید رعد» کمیسر ارشد شورای حقوق‌بشر سازمان ملل متحد از انتشار گزارش شکنجه‌های سیا استقبال کرد و گفت که شکنجه‌گران نباید در حریم امن به سر ببرند.
انتشار گزارش سنای آمریکا درباره شکنجه مظنونان و زندانیان توسط سیا موجی از انتقادات حقوق بشری از ایالات متحده را به دنبال داشته و فعالان حقوق بشری این اقدامات را «غیرانسانی» خوانده‌اند.
در همین ارتباط «زید رعد» کمیسر ارشد شورای حقوق‌بشر سازمان ملل متحد ضمن استقبال از انتشار گزارش شکنجه‌های سیا گفت که «شکنجه‌گران نباید در حریم امن به سر ببرند».
انتشار گزارش شکنجه سیا هرچند در داخل آمریکا انتقادات جمهوری‌خواهان را به دنبال داشته، اما در خارج از این کشور انتقادات و محکومیت شدید بین‌المللی را سبب شده است تا جایی که خبرگزاری دولتی چین(شینهوا) در گزارشی در همین ارتباط تاکید کرد: «آمریکا مورد مناسبی برای اظهارنظر درباره حقوق بشر در دیگر کشورها نبوده و قاضی واجد شرایطی نیست».
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها