امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۶:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131976
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 100
به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه با توجه به انتشار گزارش سنای آمریکا در مورد ...

به گزارش گروه سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مرضیه افخم سخنگوی وزارت امور خارجه با توجه به انتشار گزارش سنای آمریکا در مورد شکنجه‌های بیرحمانه از سوی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا اظهار داشت : محتوای این گزارش تکان دهنده گویای خشونت , افراط و پنهان کاری نهادینه شده در سیستم امنیتی آمریکا می‌باشد.

مرضیه افخم با اشاره به اینکه اعتراف دیرهنگام سنای آمریکا به شکنجه های فجیع و غیر انسانی که ماموران سیا نسبت به مظنونین امنیتی مرتکب شده‌اند,  نشان‌دهنده نقض آشکار حقوق بشر به بهانه‌های واهی امنیتی می‌باشد , اضافه کرد : جای نگرانی است که رویه های غیر قانونی و اقدامات غیر انسانی و نمونه‌های ذکر شده در گزارش همچنان از سوی دستگاه‌های امنیتی امریکا ادامه دارد و تضمینی از سوی دولت امریکا برای جلوگیری از تکرار این فجایع بعمل نیامده است .

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد : انتظار می رود  افشای این اقدامات غیر انسانی بویژه اینکه تعداد قابل توجهی از افرادی که مورد شکنجه واقع شده اند, اتباع کشورهای دیگر می‌باشند , مقدمه ای بر پیگیرد قانونی آمران و مجریان این اقدامات جنایتکارانه در عرصه بین‌المللی شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها