امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131985
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت، همه اعضای پارلمان ایرلند دیشب قطعنامه‌ای

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت، همه اعضای پارلمان ایرلند دیشب قطعنامه‌ای غیرالزام‌آور تصویب کردند و از دولت خود خواستند، دولت مستقل فلسطینی را به رسمیت بشناسد.

دولت ایرلند اما بعد از تصویب این قطعنامه غیرالزام‌آور، گفت که سیاست خود در این خصوص را با سیاست‌های کلی اتحادیه اروپا تنظیم می‌کند.

پیش از این پارلمان کشورهایی مانند انگلیس، اسپانیا و فرانسه هم قطعنامه‌های مشابهی صادر کرده بودند.

فشار افکار عمومی در دیگر کشورهای اروپایی نیز مقامات دولتی و به خصوص رهبران احزاب را به واکنش و اعلام حمایت از تشکیل دولت مستقل فلسطینی واداشته است.

صهیونیست‌ها به شدت از این حرکت سیاسی فراگیر ناراحت هستند.

فلسطینی‌ها چندی پیش طرحی را برای به رسمیت شناخته شدن دولت مستقل خود در میان ملل متحد به سازمان ملل ارائه دادند که در صورت تصویب آن، سازمان ملل متحد از صهیونیست‌ها «خواهد خواست» که تا مرزهای تعیین شده در سال 1967 عقب بروند.

نمایندگان آمریکا در سازمان ملل با تلاش بسیار، رأی گیری در خصوص این طرح را تا اوایل سال 2015 میلادی به تعویق انداختند ولی فلسطینی‌ها اصرار دارند که تکلیف این مورد هر چه زودتر مشخص شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها