امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۳:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131987
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هفته‌نامه «فرانت پیج مگزین» چندی قبل طی  گزارش تحلیلی تحت عنوان «پیروزی سران ایران»

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، هفته‌نامه «فرانت پیج مگزین» چندی قبل طی  گزارش تحلیلی تحت عنوان «پیروزی سران ایران» نوشت:‌آن‌چه که آشکارا می‌باشد این است که سران  جمهوری اسلامی ایران و مقام‌های ارشد سپاه امتیازهای ارزشمندی جغرافی سیاسی و اقتصادی را در جریان مذاکرات هسته‌ای به دست آورده‌اند. راهبرد خرید زمان باعث بازیافت بخش اقتصادی ایرانی که به دنبال برتری جویی منطقه‌ای ، عقیدتی می‌باشد، شده است.

بر اساس این گزارش، ایران موفق شده است 700 میلیون دلار در ماه از دارایی‌های مسدود شده خود را کسب کرده و برخی معاملات تجاری با شرکت‌های غربی را افزایش دهد و همچنین ارزش پول ملی خود را بالا ببرد.

از منظر اقتصادی به دست آوردن 700 میلیون دلار با توجه با بازار کنونی نفت باعث بهبود وضعیت اقتصادی ایران خواهد شد. در این میان تهران در صدد کنار زدن تحریم‌ها و افزایش معاملات اقتصادی چون صادرات گاز و دیگر کالاها به برخی کشورهای اروپای شرقی و فرانسه، آلمان، روسیه، ژاپن و چین است.

فرانت پیج مگزین در بخشی دیگر نوشت:تمدید زمان مذاکرات سران ایران را مطمئن خواهد ساخت که جامعه بین‌الملل به ویژه غرب قادر به انزوای این  کشور و اعمال فشار سیاسی یا اقتصادی نخواهد بود.

از سوی دیگر تمدید مذاکرات نشان داد که جمهوری اسلامی ایران مواضع هسته‌ای خود را تغییر نخواهد داد. ایران کماکان خواهان حفظ ده‌ها هزار سانتریفیوژ سریع خود است.

بر اساس این گزارش، جمهوری اسلامی ایران طی چند ماه بعد نیز در صدد کنار گذاشتن ظرفیت تولید اورانیوم نخواهد بود.

این نشریه آمریکایی در خاتمه نوشت: مواضع جمهوری اسلامی نسبت به آمریکا و غرب در همین وضعیت فعلی باقی خواهند ماند . به عبارت دیگر تمدید مذاکرات نه تنها مواضع جمهوری اسلامی ایران را در زمینه هسته‌ای تغییر نخواهد داد بلکه فرصتی برای سران این کشور است تا با استفاده از فرصت پیش آمده در پی برتری جویی منطقه‌ای خود باشند.

انتهای پیام/

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار