امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۸:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131991
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  به نقل از المیادین، ابراهیم جعفری گفت: با سرنگونی حکومت صدام حسن موافق بودیم ولی نه به ...

 به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  به نقل از المیادین، ابراهیم جعفری گفت: با سرنگونی حکومت صدام حسن موافق بودیم ولی نه به وسیله جنگ.

الجعفری در ادامه ابراز داشت که ما به کمک‌های نظامی خارجی نیاز داریم ولی این کمک باید بدون ایجاد پایگاه نظامی در عراق باشد.

وی با اشاره به اینکه دولت عراق از توافق امنیتی با آمریکا راضی نیست، اظهار داشت که ما باید کمک‌های نظامی بیشتری دریافت کنیم ولی به شرط اینکه حاکمیت عراق دچار خدشه نشود.

وزیر امور خارجه عراق در ادامه با بیان اینکه دولت به دنبال بهبود اقتصاد و امنیت است تاکید کرد که دولت بغداد به هیچ کشوری اجازه نقض حاکمیت عراق را نخواهد داد.

وی سیاست خارجی جدید عراق را بر مبنای گشایش در روابط با همه کشورها دانست و ابراز داشت که اهتمام ما برای شکل دادن روابط راهبردی براساس تفاهم دوجانبه است.

ابراهیم جعفری با اشاره به سفر اخیر خود به عربستان سعودی اظهار داشت که ملک عبدالله پادشاه عربستان بر تصمیم خود برای ایجاد سفارت ریاض در بغداد تاکید کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها