امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 131997
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
«امیر آقایی» حافظ بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره ...

«امیر آقایی» حافظ بین‌المللی قرآن کریم در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به اینکه مطالبات قرآنی رهبری بر پایه توسعه فرهنگ قرآنی است، اظهار داشت: برای داشتن سبک زندگی قرآنی باید به تربیت قرآنی و آموزش کودکان توجه شود که برای رسیدن به این هدف عمل به دستورات الهی و آشنایی با قرآن کریم از اهمیت زیادی برخوردار است.

ضرورت توجه به تربیت قرآنی در مدارس

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش در تربیت قرآنی افراد می‌تواند نقش مهمی داشته باشد، گفت: باید به آموزش قرآن و سبک زندگی آن‌هم در مدارس توجه بیشتری شود که این امر جز با انس با قرآن کریم میسر نخواهد شد به همین جهت مسئولان آموزش و پرورش باید با برنامه‌ریزی اصولی هم‌زمان با مسائل آموزشی تربیت قرآنی را نیز مد نظر قرار دهند.

آقایی با اشاره به اینکه تحقق سبک زندگی قرآنی در جامعه نیاز به صرف زمان و هزینه دارد، ادامه داد: نباید انتظار داشته باشیم که این نوع سبک زندگی در بازه زمانی محدودی تحقق یابد چرا که باید از پایه این نوع سبک زندگی را در جامعه نهادینه کنیم.

مشکلات خود را با رجوع به قرآن برطرف کنیم

این حافظ بین‌المللی قرآن کریم با بیان اینکه برای داشتن جامعه‌ای قرآنی باید همه مردم بر اساس دستورات الهی عمل کنند و خدا را در تصمیم‌گیری‌ها در نظر بگیرند، گفت: قرآن راهنما و کلید مشکلات بشر است اما ما باید بدانیم که چگونه می‌توانیم مشکلات خود را بر اساس توصیه‌های قرآن برطرف سازیم که این امر نیاز به آگاهی از مفاهیم قرآن کریم و تدبر در آن‌ها دارد.

وی توحید و توجه به قیامت را مهم‌ترین اصل در پیاده شدن سبک زندگی قرآنی عنوان کرد و افزود: دستوری که هر مسلمان باید خود را موظف به اجرای آن بداند این است که خدا را محور و میزان در تمامی افعال و اعمال خود بشناسد و با تمام وجود این مسأله را بپذیرد که تمام لحظات زندگی‌اش از خدا است یعنی اگر انسان خدا را ناظر بداند از خطا و لغزش دور شده و به سمت عمل به دستورات قرآن حرکت می‌کند.

این حافظ بین‌المللی قرآن کریم با اشاره به راهکارهای قرآن برای داشتن سبک زندگی قرآنی، ادامه داد: خداوند در قرآن ما را به مشورت کردن و تصمیم‌گیری بر اساس دستورات الهی تشویق می‌کند پس اگر می‌خواهیم زندگی منطبق بر مفاهیم و آیات الهی داشته باشیم باید همان‌طور که خدا از ما می‌خواهد عمل کنیم در غیر این صورت به هدایت الهی نخواهیم رسید.

آیات مرتبط با سبک زندگی را بخوانیم و به آنها عمل کنیم

آقایی با بیان اینکه اگر قرآن به درستی در زندگی به کار گرفته شود انسان در تمام زمینه‌ها به پیشرفت می‌رسد، ادامه داد: خداوند متعال در سوره مبارکه «مجادله» ما را به احترام به بزرگ‌ترها و رفتار مناسب با علما سفارش کرده‌اند همچنین در آیات بسیاری از قرآن کریم به انفاق و احسان توصیه شده است بنابراین برای اینکه قرآنی زندگی کنیم باید اینچنین آیات قرآن را بخوانیم و پس از فهم دقیق درصدد عمل به آنها برآییم.

این حافظ بین‌المللی قرآن کریم در پایان گفت: سبک زندگی اسلامی که از سوی رهبر معظم انقلاب مورد تأکید قرار گرفته به معنی زندگی قرآنی است و اگر زندگی خود را بر مبنای قرآن قرار داده و تلاش کنیم که یک زندگی قرآنی داشته باشیم می‌توانیم به این نوع سبک زندگی دست پیدا کنیم.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار