امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۷:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 132024
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 88
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، حسین قنادیان ظهر امروز در مراسم بزرگداشت دومین سالگرد خلیل عمرانی که در سالن 9 دی برگزار شد، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بوشهر، حسین قنادیان ظهر امروز در مراسم بزرگداشت دومین سالگرد خلیل عمرانی که در سالن 9 دی برگزار شد، اظهار داشت: سادگی و بی‌آلایشی خلیل عمرانی به‌گونه‌ای بود که دل هر فرد در نشست‌های اولیه مجذوب او می‌شد.

قنادیان به خصوصیات برجسته این شاعر اشاره کرد و افزود: نام‌ها، نشان‌ها، وابستگی‌ها و سلایقی که در زندگی روزمره هر کسی به وضوح دیده می‌شود و انسان‌های زیادی را به زمین نشانده است، در زندگی این بزرگوار دیده نمی‌شد.

وی خاطرنشان کرد: امروز ما باید از این مراسم درس بگیریم و پیرایه‌های زمینی را از زندگی خود بزداییم و در مراودات اجتماعی و آنچه که هستیم و بی‌تکلف زندگی کنیم.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان با بیان اینکه عمرانی در 34 سالگی مملو از درد و احساس بود، بیان داشت: دردهایی در درون او بود که نمی‌توانست آرام باشد و با این دردها که ریشه در روزگارش داشت، به دنبال جایی بود که دین خود را در آن ادا کند.

قنادیان تصریح کرد: خلیل عمرانی احساس می‌کرد بسیج بهترین جایی باشد که بتواند دین خود را نسبت به نظام و انقلاب و جامعه ادا کند.

قنادیان با اشاره به اینکه وی بسیجی به تمام معنا در خدمت نظام، انقلاب و ولایت فقیه بود، بیان داشت: بعضی‌ها ابا دارند نام شاعر انقلابی، پایداری و دفاع مقدس بر آنها گذاشته شود، اما خلیل دیار بوشهر با افتخار می‌گفت شاعر دفاع مقدس، انقلاب و پایداری است و سر خود را برای این نسبت بالا می‌گرفت.

وی با بیان اینکه آنچه خلیل را شاعر مجاهد، بسیجی و دفاع مقدسی کرده احساس دردمندی اوست، گفت: قوه تشخیص، بصیرت و چراغی که در دل او روشن بود، راه را به او نشان می‌داد و نمی‌گذاشت در وادی تاریکی و مبهم حرکت کند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه خلیل عمرانی در جریان فتنه شعر در مذمت فتنه‌گران گفته است، افزود: سه روز نکشید که شعری پرفروغ، غنی و پربار در مذمت فتنه‌گران و جریان فتنه در حضور مقام معظم رهبری خواند و آقا او را تکریم کرد.

قنادیان با بیان اینکه خلیل به دنبال نام و نشان نبود، اضافه کرد: عده‌ای نمی‌خواستند خلیل عمرانی در اوج شعر کشور قرار گیرد و راه‌ها را بر روی او بستند، با این حال نامهربانی‌ها را نادیده گرفت، زیرا کار خود را وقف خدا کرده بود.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان کشور با بیان اینکه خلیل عمرانی نمادی از شاعر انقلابی، دلسوز و نستوه برای جوانان است، تاکید کرد: کنگره‌ای مشخص و ثابت در بوشهر برای بزرگداشت این شاعر تشکیل شود.

قنادیان تصریح کرد: شعر ثروت ملی است و شاعری که می‌خواهد آن را حفظ و بازتولید کند، مهمتر از خود شعر است و این سرمایه نباید در محاصره دنیای ما گم شود.

وی با تاکید بر اینکه باید از شعرهای خلیل عمرانی در کتاب‌های درسی ما باشد، عنوان داشت: او به معنای واقعی معلم بود و آموزش و پرورش بوشهر باید حق معلم خود را به خوبی ادا کند.

در این مراسم که نماینده ولی فقیه، استاندار، فرمانده سپاه امام صادق(ع) بوشهر و جمعی از مسئولان استان بوشهر حضور داشتند، از همسر خلیل عمرانی تجلیل شد.

انتهای پیام/66006/ب30/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها